НТА > НОВИНИ > Війна > Ефективність російської стратегії ударів по енергетиці притупилася, – британська розвідка

Ефективність російської стратегії ударів по енергетиці притупилася, – британська розвідка

276

Удари по українській енергетиці мали би значно більший ефект, якби масовані атаки по енергетичних об’єктах проводилися на початку повномасштабного вторгнення.

Такий висновок роблять у розвідці Великої Британії.

“Починаючи з жовтня 2022 року, Росія неодноразово атакувала розподільчу мережу України, насамперед крилатими ракетами. Це, ймовірно, перший приклад спроби Росії реалізувати концепцію стратегічної операції зі знищення критично важливих цілей, яка є ключовим компонентом військової доктрини, прийнятої нею в останні роки”, – йдеться у свіжому огляді розвідки.

За задумом Росії, концепція передбачає використання ракет дальнього радіуса дії для ударів по критично важливих об’єктах національної інфраструктури ворожої держави, а не по її збройних силах. Мета – деморалізація населення, щоб, зрештою, примусити керівництво держави до капітуляції.

Попри те, що російські удари викликають дефіцит електроенергії, ефективність цієї стратегії, ймовірно, притупилася, – припускають у розвідці і додають, що Росія вже витратила значну частину своїх придатних ракет проти тактичних цілей.

Також звертають увагу на те, що Україна успішно мобілізувалася протягом дев’яти місяців, а відтак матеріальний і психологічний ефект цієї операції, ймовірно, буде меншим, аніж якби Росія розгорнула її  в початковий період війни, наголосила британська розвідка.

Нагадаємо, у Повітряних силах ЗСУ спрогнозували, скільки ракет Росія може використати для нової атаки по енергетиці України.

Те, що Росія вивела на бойове чергування ракетоносій з “Калібрами” є сигналом про підготовку РФ до масованих ракетних ударів по Україні. Проте ворог, ймовірно, хоче, аби українці втратили пильність, щоб завдати удару неочікувано, –  про це в ефірі “Народного Толк-Шоу” розповіла Наталія Гуменюк, керівниця пресцентру сил охорони та оборони оперативного командування «Південь».

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі