НТА > НОВИНИ > Новини світу > Експосол США: Росія хоче вторгнутися в Україну, але Путін побоїться зворотної реакції

Експосол США: Росія хоче вторгнутися в Україну, але Путін побоїться зворотної реакції

440

На Заході вважають, що Володимир Путін може вторгнутися в Україну, але російський президент побоїться наслідків, про які попереджав Вашингтон.

Про це заявив у понеділок колишній посол США в Україні Джон Гербст, пише CNBC.

“Думка про те, що Росія може загострити ситуацію в Україні, є “розумною”, враховуючи присутність тисяч військових на кордоні та постійну агресію з боку Москви”, – сказав директор Євразійського центру Атлантичної ради Джон Гербст.

Сполучені Штати та їхні союзники стурбовані тим, що Росія, можливо, нападе на Україну, найближчими тижнями, хоча Москва запевняє, що не планує вторгнення.

Концепція президента США Джо Байдена для відсічі проти Росії полягає у відправці зброї Україні, переміщенні сил НАТО вздовж кордону Росії та покаранні санкціями у разі вторгнення.

“Моя особиста думка така можливість є, але я думаю, що [Путін] боїться відповіді”, – сказав Хербст в інтерв’ю виданню.

“Якщо Путін вирішить, що насправді жорстка відповідь Байдена є скоріше блефом, ніж реальністю, російські війська можуть появитися в Україні у значно більшій кількості, ніж на Донбасі та в Криму. Я підозрюю, що це протистояння триватиме як мінімум шість-вісім тижнів”, – сказав він.

Хербст сказав, що Сполучені Штати та їхні союзники повинні надати жорстку відсіч Росії, адже умиротворення не спрацювало, коли Москва вторглася в Грузію та Крим і згодом “майже не зазнала наслідків”.

За його словами, план США зараз розумний, але недостатньо активний, він має бути сильнішим і швидшим, і скоординованим із союзниками.

Крім того, Гербст вважає, що “в Росії майже немає шансів на перемогу” у довгостроковій війні з Україною.

Це тому, що значна більшість українців «зневажають Кремль» за його агресію і будуть давати відсіч. Збройні сили Москви набагато сильніші, але в довгостроковій перспективі Росії буде важко втримати захоплені нею міста, прогнозує він.

Загальне геополітичне становище Росії також погіршиться, якщо вона вторгнеться в Україну, додав він.

“Якщо Росія введе свої війська в Україну, шанси Швеції чи Фінляндії приєднатися до НАТО зростуть. Дії Путіна зробили членство в НАТО “серйозним питанням” для цих країн”, – вважає Джон Гербст.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"