НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Ексміністри Рева і Степанов пропонують платити пенсіонерам за вакцинацію

Ексміністри Рева і Степанов пропонують платити пенсіонерам за вакцинацію

122

Колишній міністр соціальної політики Андрій Рева та ексміністр охорони здоров’я Максим Степанов запропонували платити додаткові кошти пенсіонерам за вакцинацію проти коронавірусу.

Таку думку вони висловили у прямому ефірі проєкту «Говорить великий Львів» на телеканалі NTA.

Ексміністр соціальної політики зауважив, що першочерговими в Україні повинні бути про вакциновані люди пенсійного віку, адже саме вони перебувають у зоні ризику і мають найбільше шансів захворіти на COVID-19.

Відтак, переконаний він, держава повинна застосувати матеріальні стимули для цих людей, аби вони вакцинувалися.

«Якщо пенсіонер має сьогодні пенсію менше 4 тисяч гривень, то давайте ми дамо тисячу гривень тим, хто про вакцинувався: 500 гривень за першу дозу і 500 гривень за другу. Я переконаний, що 10-11 мільйонів пенсіонерів одразу підуть вакцинуватися. Ми стимулюватимемо людей, ми їх захистимо, і це було б цілком нормально», – сказав Андрій Рева.

Водночас міністр охорони здоров’я попередніх років Максим Степанов додав, що ідея матеріального стимулювання груп ризику до вакцинації була в переліку пропозицій і була озвучена в Кабміні ще коли він був на посаді міністра. Проте держава відмовилася від доплат через недостатню кількість вакцини.

«Масова вакцина почала поступати вже у червні. Довго деякі країни просто не віддавали вакцину. Тому реалізація цієї ідеї могла бути виключно тоді, коли є достатньо вакцини», – пояснив Степанов.

Відтак, продовжив він, на даний момент, коли в Україні є достатня кількість вакцини проти коронавірусної інфекції, механізм стимулювання людей до вакцинації необхідно вживати негайно.

«Стимули для вакцинації можуть бути різними. Пенсіонерів забороною ходити в ресторани не злякати. Вони туди й так не ходять. Але це найвразливіша категорія. Її треба мотивувати», – резюмував Степанов.

Нагадаємо, за попередню добу, 20 жовтня, в Україні вакцинувалися 251 254 людини проти COVID-19. Також учора Україна встановила два ковідні антирекорди:  зафіксовано 22 415 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Це найбільше за увесь час від початку пандемії.  Попередній “антирекорд” був 2 квітня – 20 341 випадок. Окрім того, померли 546 осіб за добу.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі