НТА > НОВИНИ > Війна > Експерт НАТО назвав три аргументи, чому Путін швидше використає хімічну зброю, ніж ядерну

Експерт НАТО назвав три аргументи, чому Путін швидше використає хімічну зброю, ніж ядерну

Занепокоєння з приводу того, що Російська Федерація все ж застосує зброю масового знищення, є виправданими

343

Ризик застосування російським диктатором Володимиром Путін ядерної зброї малий. Імовірнішим є те, що він вдасться до використання хімічної.

Таку думку висловив колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі Джеймс Ставрідіс у колонці для Bloomberg. Він зазначив, що по обидва боки війни в Україні є багато ядерної зброї – це близько 6 тисяч одиниць у Російської Федерації, також США та союзників по НАТО.

За його словами, є три головні судження, через які Путін все ж не наважиться на застосування ядерної зброї як у стратегічному, так і в тактичному плані.

Перше: може здатися, що Путіна не хвилює міжнародна думка, проте будь-яке застосування ядерної зброї матиме величезні негативні наслідки в усьому світі.

«Він розуміє, що з економічної та дипломатичної точок зору він повинен утримувати Китай на своєму боці, а також зберегти економічні важелі впливу на країни Латинської Америки, Африки на південь від Сахари та Південної Азії», – зазначив Ставрідіс.

Друге: використання ядерної зброї зробить контроль над ескалацією дуже важким.

«У разі застосування ядерної зброї західні ядерні держави піднімуть рівень до підвищеної готовності, і ймовірність прорахунку, що веде до глобального обміну ударами, зросте», – зазначив Ставрідіс.

Тобто, як він пояснює, Путін «любить своє життя і любить свою країну» і не захотів би ризикувати всім, навіть заради захоплення України.

Третє: російський диктатор потенційно міг би застосувати тактичну ядерну зброю проти конкретної мети в Україні, наприклад, Києва, Львова чи Одеси. Проте Путін вважає, що нібито здатний захопити ці міста, використовуючи інші ресурси та зосередивши наступальну міць на конкретній меті.

Однак Ставрідіс не виключає, що глава Кремля використає хімічну зброю.

«Заходу буде важче остаточно приписати застосування хімічної зброї Путіну – її походження більш неоднозначне, а він уже заклав дезінформаційну основу у вигляді «американо-українських хіміко-біологічних програм», – наголосив Ставрідіс.

Він додав, що занепокоєння з приводу того, що Російська Федерація все ж застосує зброю масового знищення, є виправданими.

Нагадаємо, директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що російський лідер помиляється, коли вірить, що він може виграти криваву війну на виснаження проти України. Так само, як раніше він помилявся, припускаючи, що його сили зможуть захопити Київ протягом перших декількох днів вторгнення.

У Дюссельдорфі на аукціон виставили скульптуру «Ненаситний Путін». Її автор – німецький ілюстратор Жак Тіллі – планує всі отримані кошти передати на допомогу українським біженцям.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"