НТА > НОВИНИ > Війна > Експерти ISW схиляються до української версії трагедії в Оленівському СІЗО

Експерти ISW схиляються до української версії трагедії в Оленівському СІЗО

329

Внаслідок вибуху 28 липня в окупованій Росією Оленівці Донецької області у СІЗО було вбито та поранено десятки українських військовополонених. 

Наявні візуальні докази підтверджують версію України, але ISW наразі не може незалежно оцінити характер атаки чи відповідальність за неї. 

У Міноборони Росії стверджували, що українські війська навмисно завдали удару по Оленівському СІЗО, в якому утримувалися українські військовополонені, включно з військовослужбовцями полку «Азов», із західних систем HIMARS, убивши щонайменше 40 і поранивши 75 військовополонених.

Спонсороване Кремлем ЗМІ опублікували відео слідчого ізолятора, на яких видно пошкодження від пожежі, але не ті, яких міг би завдати удар HIMARS. Росіяни оприлюднили кадри фрагментів ракети HIMARS, але не надали доказів того, що фрагменти були знайдені в Оленівці. Посол «ЛНР» у Росії Леонід Мірошник заявив, що українські війська завдали удару по СІЗО, щоб знищити сліди здачі українців і не дати військовополоненим виступити проти української влади.

Український Генштаб заявив, що російські війська здійснили атаку як операцію під фальшивим прапором, щоб приховати російські військові злочини, перервати постачання західної зброї, дискредитувати українські сили та розпалити соціальну напругу в українському суспільстві. У Генштабі України заявили, що навмисний вибух стався біля новозбудованої колонії, куди кілька днів тому російські війська етапували українських військовополонених.

В українському Генштабі також зазначили, що український аналіз пошкоджень будівлі, перехоплені телефонні розмови між російськими військовослужбовцями, відсутність повідомлень про обстріли в Оленівці та відсутність втрат серед російського персоналу, який обслуговує виправну колонію, вказують на навмисне вчинення росіянами «терористичний акт» як причину інциденту. Головне управління військової розвідки України (ГУР) звинуватило керівника ГК Вагнера Євгена Пригожина в тому, що він без узгодження з Міноборони РФ віддав наказ про “терористичний акт”, щоб приховати розкрадання коштів, виділених на утримання українських військовополонених, до офіційної перевірки 1 вересня. Генпрокуратура України повідомила, що в результаті вибуху загинуло щонайменше 40 і поранено 130 українських військовополонених.

Ключові висновки ISW:

  • В окупованій Росією Донецькій області 28 липня внаслідок кінетичної події загинули та були поранені десятки українських військовополонених. Україна та Росія звинувачують одна одну в нападі. Наявні візуальні докази, здається, більше підтверджують заяву України, ніж російську, але ISW наразі не може незалежно оцінити характер атаки чи відповідальність за неї.
  • Сухопутні бої тривали на північ від міста Харкова без істотних змін у контролі над місцевістю.
  • Російські війська здійснили обмежений наземний штурм Херсонської області та продовжили ведення бойових дій без створення ударних угруповань на окупованих рубежах.
  • Російські регіональні ЗМІ повідомили про набір і створення додаткового добровольчого батальйону в Республіці Бурятія і формування резервного батальйону в Новосибірську.
  • Члени партії «Єдина Росія» президента Росії Володимира Путіна вирушили на окуповані українські території, щоб просувати організацію під назвою «Ми разом з Росією», яка, ймовірно, представляє фасад «низового» заклику до анексії Росією окупованої України та підготовки до фальсифікації анексійні референдуми.
Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі