НТА > НОВИНИ > Новини світу > Експерти назвали незвичайні симптоми у заражених «Омікроном»

Експерти назвали незвичайні симптоми у заражених «Омікроном»

Медики кажуть, що два незвичних симптоми у заражених омікрон-штамом коронавірусу часто сприймають за ГРВІ

986

Експерти з Південно-Африканської Республіки (ПАР) назвали два незвичайні симптоми у заражених омікрон-штамом коронавірусу – це болі в попереку та першіння в горлі. Медики зазначають, що більшість людей сприймають ці симптоми за звиче ГРВІ.

Про це повідомляє видання The Sun.

«Медики зафіксували у хворих на новий штам COVID-19 два незвичні симптоми –це болі в попереку та першіння в горлі», – йдеться у повідомленні.

Також експерти зазначили, що пацієнти з омікрон-штамом на 23% рідше потрапляють до лікарень, аніж інфіковані «Дельтою».

Більшість людей, за їхніми словами, приймають дискомфорт у горлі за звичайне ГРВІ. Через це африканські експерти нагадали про важливість дотримання самоізоляції при виявленні симптомів зараження, щоб не допустити поширення інфекції.

Раніше генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) заявив, що новий штам COVID-19 поширюється з такою швидкістю, яку не спостерігали в інших випадках. Він зазначив, що на сьогодні 77 країн повідомили про випадки омікрон-штаму.

Епідеміологиня назвала симптоми «Омікрона»

Як розповіла в інтерв’ю NTA епідеміологиня МОЗ України, завідувачка кафедри епідеміології Львівського медичного університету імені Данила Галицького, професорка Наталія Виноград, у першу добу перебігу хвороби спостерігаються відчуття сильної втоми, підвищена температура тіла, інтоксикаційний синдром, біль у м’язах і голові.

«Дуже голова болить – це один з провідних симптомів і зараз. Нюх – ні, смак – ні. Тобто все так, як і при «Дельті». Але зараз ще є дуже різка загальмованість, втомлюваність до ступорозного стану. Людина стає не контактною з першої доби. А ще поява висипів на шкірі», – описала вона особливості «Омікрону».

Окрім того, вже з’ясували, що новий штам має високий рівень контагіозності – зараз це 95%.

«Тобто зі 100 осіб, що контактували з джерело інфікування, 95 будуть заражені. У «Дельти» – це 90% . Тому в обох випадках ми говоримо про висококонтагіозне захворювання. Інкубаційний період «Омікрона» теж короткий, як і для «Дельти», – 2-3 дні. Найгірше, що, як і при попередніх варіантах, людина може заразити інших навіть в інкубаційному періоді», – наголосила Наталія Виноград.

Нагадаємо, що у Великій Британії помер перший пацієнт, який заразився штамом коронавірусу «Омікрон».

Також нове дослідження показує, що дві дози вакцини від COVID-19 компаній Pfizer-BioNTech надають захист до 70% від госпіталізації після зараження «Омікроном», а також на третину (33%) підвищують шанси взагалі не заразитися новим штамом коронавірусу.

Читайте також “Коронавірус у світі. 93 тиждень. Оновлене про «Омікрон» та виявлення Covid-хворих через “розпізнавання облич”.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
1
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі