НТА > НОВИНИ > Кримінал > Ексспівробітникам СБУ оголосили підозру в державній зраді

Ексспівробітникам СБУ оголосили підозру в державній зраді

266

Офіс генпрокурора заочно повідомив про підозру в державній зраді вісьмом колишнім співробітникам СБУ – нині офіцерам ФСБ Росії, які організували хакерські атаки на державні органи України.

Як повідомляє Офіс генпрокурора, за даними слідства, організація, створена іноземними спецслужбами, займалась несанкціонованим втручанням з метою збору розвідувальних даних, вчинення диверсій та інших злочинів.

У ході розслідування викрили підрозділ ФСБ РФ. Його співробітники, використовуючи хакерів з Armageddon, атакували об’єкти інформаційної інфраструктури установ, що забезпечують функціонування економічної та правоохоронної систем України, а також її обороноздатності.

«Правоохоронці встановили причетність до вчинення таких протиправних дій колишніх співробітників Головного управління Служби безпеки України в Автономній Республіці Крим», – повідомили в ОГП.

Під час проходження служби в органах СБУ до їхніх обов’язків входило забезпечення контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки.

Після вчинення зради вони забезпечували проведення розвідувально-підривної діяльності проти України саме у цій сфері.

У ході слідства здобуто докази, що колишні співробітники української спецслужби з використанням завербованих хакерів здійснювали кібератаки, направлені на:

  • несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, телекомунікаційних мереж України;
  • створення прихованих технічних каналів витоку інформації;
  • збір конфіденційної інформації, зокрема інформації з обмеженим доступом;
  • викрадення ідентифікаторів доступу та персональних даних насамперед співробітників правоохоронних органів, військових підрозділів;
  • блокування роботи державних та корпоративних електронних ресурсів;
  • проведення акцій кібернетичного впливу в інтересах спеціальних та розвідувальних органів Росії.

Як зазначається, українські правоохоронці заочно повідомили про підозру вісьмом колишнім співробітникам Служби безпеки України – нині офіцерам ФСБ РФ у вчиненні державної зради.

Раніше повідомлялося, що контррозвідка Служби безпеки України виявила полковника Збройних сил України, який має громадянство РФ і накопичував таємні військові документи.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі