НТА > НОВИНИ > Новини світу > Екстрене засідання ООН: Рішення Росії визнати ОРДЛО суперечить Статуту ООН

Екстрене засідання ООН: Рішення Росії визнати ОРДЛО суперечить Статуту ООН

587
Сутички в Ізраїлі: Радбез ООН збирається на екстрене засідання

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш наголошує, що рішення Росії визнати незалежність так званих «Л/ДНР» суперечить принципам і Статутові цієї організації.

Як повідомляє Укрінформ, про це на засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому ситуації в Україні, заявила заступниця генсека з політичних питань Розмарі Дікарло.

«Ми висловлюємо великий жаль з приводку цього рішення, яке ризикує мати регіональні та міжнародні наслідки. Також шкодуємо у зв’язку з рішенням Росії спрямувати на схід України військовослужбовців, котрі як, стверджується, виконуватимуть там миротворчу місію», – сказала вона.

В ООН також стривожені активними обстрілами вздовж лінії зіткнення, внаслідок чого гинуть люди, вказала Дікарло. За її словами, Моніторингова місія ОБСЄ з 18 до 20 лютого зафіксувала 3231 порушення режиму припинення вогню.

«Ми закликаємо всі сторони спрямувати зусилля на припинення бойових дій і уникати заяв і дій, які можуть погіршити ситуацію», – наголосила заступниця генсека ООН.

Також вона додала, що ООН заявляє про прихильність суверенітету і територіальній цілісності України в межах міжнародно визнаних кодонів.

«Ризик глобального конфлікту реальний, і будь-що необхідно йому запобігти. Генсек готовий працювати над урегулюванням цієї кризи», – резюмувала Дікарло.

Як відомо, президент Росії Володимир Путін визнав «незалежність» так званих «ЛНР» і «ДНР», як його про це попросили на засіданні Ради безпеки Росії. Цьому передувало «прохання» ватажків самопроголошених республік Дениса Пушиліна і Леоніда Пасічника.

Лідери Євросоюзу різко негативно сприйняли рішення Росії визнати «незалежність» так званих «ДНР» і «ЛНР». У Брюсселі цей крок Москви назвали кричущим порушенням міжнародного права.

Як повідомлялося, на прохання України ініційовано скликання екстрене засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку із протиправними діями Російської Федерації щодо визнання незалежності та суверенітету так званих Луганської та Донецької народних “республік”, які підтримує Кремль. За збігом, саме Росія на сьогодні головує в Радбезі.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"