НТА > НОВИНИ > Кримінал > Електрострум, плоскогубці та гвалтування. Денісова заявила про катування військовополонених

Електрострум, плоскогубці та гвалтування. Денісова заявила про катування військовополонених

“Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили”

457

Росіяни застосовують тортури та катування до українських військовополонених, вдаючись до фізичного, морального та сексуального насильства. Найбільш жорстокого поводження зазнають бійці полку “Азов”.

Про порушення Женевської конвенції про поводження з військовополоненими заявила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова. Її слова базуються на свідченнях самих військових, яких вдалося звільнити з полону.

За інформацією Людмили Денісової, більшість українських військовослужбовців потрапили в полон  під Маріуполем. Спочатку їх утримували в підвалах та господарських спорудах. Потім етапували до гауптвахти, слідчого ізолятору в Донецьку та виправної колонії №120 на тимчасово окупованій території. Потім військових перевели до слідчих ізоляторів Таганрога і Воронежа. Під час етапування українським воїнам замотували очі скотчем, одягали на голову мішок, зв’язували руки мотузками.

“З особливою жорстокістю тортури застосовувалися до офіцерського складу Збройних Сил України та бійців загону спеціального призначення «Азов». Під час допитів українських військовополонених ставили на коліна, били прикладом від автомата по пальцях ніг та відкритих ранах, застосовували плоскогубці, закидали зашморг на шию і душили. Крім того, катували електрострумом, били киянкою та ногами”, – розповіла Денисова про отриманні свідчення.

Також українські військовослужбовці повідомили, що росіяни вводили полоненим невідомі препарати на літеру «М», після чого вони непритомніли та втрачали пам’ять. Окупанти змушували українських солдатів вчити вірш «Простите нас, родные россияне», гімн РФ,  історію створення герба та прапора Росії. У випадку відмови – застосовували тортури і катування.

Як наголосила Денісова, жорсткого поводження зазнавали не лише чоловіки, а й українські жінки-військовополонені, яких утримували в Донецькому СІЗО.

“Вони розповіли, що у камерах, розрахованих на 2-3 особи, їх перебувало щонайменше 17-20. Замість санвузла – відро. Жінки були позбавлені засобів гігієни та можливості помитися. Стосовно них чинився психологічний тиск – на їхніх очах жорстоко били українських полонених чоловіків. Також полонянок примушували до статевих актів”, – описала умови перебування в полоні омбудсменка.

Серед інших порушень міжнародних правил утримання полонених – ненадання медичної допомоги. Лікар оглянув їх лише перед переміщенням до табору військовополонених у місті Севастополі, де допомогу надавали представники МКЧХ. Також українців морили спрагою – даючи лише 1,5 літра на 30-40 осіб, обмежували у харчуванні. Зокрема, як пише Денісова, на території ОРДО денний раціон складався зі шматка хліба і сала.

“Інколи даючи м’ясо рашисти знущалися і казали, що воно «людське»”, – додає уповноважена з прав людини.

Українські військовослужбовці також були позбавлені можливості зв’язатися з рідними. Картки з даними про особу військовополоненого для інформування своєї родини Центрального агентства розшуку МКЧХ, передбачені статтею 70 Женевської конвенції 1949 року, які повинні надсилатися одразу після взяття в полон, були заповнені лише безпосередньо перед обміном.

“Вказаними злочинними діями РФ порушила права військовополонених, гарантовані положеннями статей 17, 19, 20, 21, 22, 24-27, 29-31, 46, 48, 69-71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Звертаюсь до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну врахувати ці факти порушень РФ прав громадян України”, – закликала Денісова Організацію Об’єднаних Націй.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі