НТА > НОВИНИ > Війна > Естонська розвідка передбачає вихід ЗСУ з Бахмута. Зеленський заперечив

Естонська розвідка передбачає вихід ЗСУ з Бахмута. Зеленський заперечив

Президент України Володимир Зеленський заявив, що здавати Бахмут ніхто не буде

339

Утримання Бахмута дало українським військовим можливість створити нові лінії оборони, тому захисники найближчим часом, імовірно, вийдуть із міста.

Про це повідомив ERR із посиланням на командувача розвідувальним центром Сил оборони Естонії полковника Марго Гросберга. Він зазначив, що наразі ЗСУ утримують Бахмут, проте всі дороги в місто з півночі, сходу та півдня відрізано, і єдиний вихід із міста – із заходу.

На його думку, Бахмут залишається головною метою для російських військових.

«Той факт, що українські збройні сили втримали місто, дав їм можливість створити тилову лінію оборони, так би мовити, захистити подальші райони, такі населені пункти, як Краматорськ і Слов’янськ», – сказав Гросберг.

За його словами, місцевість у цьому районі, очевидно, дає українцям перевагу, тому що вони перебувають на високогір’ї.

«У результаті можливий вихід українців із Бахмута в найближчі декілька тижнів, можливо, в найближчі декілька днів. Усе залежить від рівня готовності нових оборонних рубежів. У якийсь момент буде нерозумно витрачати ресурси на втримання міста», – додав Гросберг.

Він зауважив, що перехід Бахмута під контроль Росії не призведе до стратегічних змін на фронті, але це буде психологічна, моральна й інформаційна перемога ворога.

«Досягнення успіху та будь-яка наступальна активність вкрай важливі для російських збройних сил. Їм необхідно домогтися успіху на якихось напрямках, зробити прорив і показати якісь перемоги», – наголосив естонський розвідник.

Гросберг акцентував увагу на тому, що надходження нової зброї Україні чинитиме все більший тиск на росіян, а це означає, що кількість локальних атак може зрости в найближчі декілька тижнів.

Водночас, за його словами, Росія також продовжує будівництво оборонних ліній:

«Особливо в тому напрямку, якого вони найбільше бояться, тобто із Запорізької області в бік Мелітополя».

Він також повідомив, що перша партія мобілізованих, яких зараз відправлять до кордонів України, завершила навчання в Білорусі. Водночас туди залучили новий контингент шляхом ротації.

Гросберг зазначив, що друга хвиля мобілізації, про яку так багато говорили, ще не розпочалася, але першу хвилю теж іще не оголосили завершеною.

За його версією, мобілізація в Росії все ще триває, але в значно менших масштабах.

«Якщо наразі співвідношення сил за особовим складом на фронті приблизно один до одного, то, як я вже неодноразово зазначав, для проведення успішної наступальної операції цей баланс має бути три до одного», – наголосив Гросберг.

З огляду на це, на його думку, мобілізація може тривати до літа.

Натомість президент України Володимир Зеленський заявив на пресконференції за підсумками саміту «Україна-ЄС», що виведення українських військ із фронтового Бахмута Донецької області не буде.

«Здавати Бахмут ніхто не буде. Боротимемося, скільки зможемо. Якщо пришвидшать постачання зброї, а саме далекобійної, то ми не тільки не відійдемо від Бахмута, ми розпочнемо деокуповувати Донбас, який окупували з 2014-го року», – сказав Зеленський.

Нагадаємо, що кількість атак від окупаційних військ зросла на території Луганської області. Загострення спостерігається поблизу Білогорівки та Кремінної.

Український гурт «Антитіла» видав пісню «Фортеця Бахмут», що має на меті посилити дух військових, які боронять нашу державу, тримають величезний фронт і гарячий клаптик української землі, ще один символ стійкості, сміливості та сили – місто Бахмут.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі