НТА > НОВИНИ > Суспільство > Евакуація з Кабулу. За порятунок афганці назвали українських військових “ангелами з великими серцями”

Евакуація з Кабулу. За порятунок афганці назвали українських військових “ангелами з великими серцями”

237

Літак з афганськими перекладачами, які працювали з міжнародними медіа та канадськими військовими, а також їхніми родинами, прибув до Києва після сміливої операції українських солдатів, які дислокувалися в аеропорту Кабула.

Про це повідомило видання The Globe and Mail. Канадська влада пообіцяла прийняти афганців за умови, що вони зможуть пробратися до третіх країн. А уряд Канади запитав українську владу, чи готова вона евакуювати біженців до Києва.

Порятунок перекладачів здійснили зранку в п’ятницю з аеропорту Кабула, через день після того, як останній канадський евакуаційний літак вилетів з Афганістану. Це відбулося через декілька годин після смертельного теракту біля Міжнародного аеропорту Хаміда Карзая, що призвів до загибелі щонайменше 170-ти афганців і 13-ти американських солдатів.

Після нападу, відповідальність за який взяла на себе «Ісламська держава», США заявили, що до аеропорту тепер не пускатимуть афганців, які мають візу, а лише іноземних громадян.

Попри це обмеження, а також ризики, українські військові пішки вийшли до Кабула, щоб супроводити до аеропорту два мікроавтобуси – із перекладачами, які прямували до Канади, та їхні сім’ї, усього 19 осіб.

Українські солдати мали фотографії номерних знаків мікроавтобусів, і вони оточили та супроводжували транспортні засоби протягом останніх 600 метрів до аеропорту.

«Конвой увійшов в аеропорт, тому що українці вийшли. Ми просто надіслали їм номерний знак наших транспортних засобів… І вони прийшли на місцевий базар, щоб знайти нас. Вони сказали «Україна?», ми відповіли «так», і вони взяли нас всередину», – розповів 49-річний батько п’яти дітей Мохаммед Шаріф Шараф, який 10 років працював як перекладач і помічник іноземних журналістів.

Після того, як вони потрапили в аеропорт, 19 афганців посадили на військовий вантажний літак, який перебував у Кабулі у рамках внеску України у зусилля НАТО в країні. Вони долетіли до столиці Пакистану до інших афганців, яких раніше врятували українці. В Ісламабаді їх пересадили на чартерний комерційний літак, який перевозив групу до України, з короткою зупинкою в столиці Азербайджану Баку.

Українська операція виявилася успішною там, де інші зазнали краху, оскільки українські військові пішки вийшли до Кабулу для проведення операцій з порятунку, зазначив The Globe and Mail.

Евакуйовані заявили, що їх приголомшив той факт, що українські війська ризикнули врятувати їх, чого не зробили канадці й американці.

«Протягом місяця я просив, щоб нас хтось забрав. Ми просили американців, канадців, катарів, усіх… Вони боялися вийти… Українські солдати були для нас ангелами. Вони зробили надзвичайну роботу. У них великі серця», – сказав 33-річний батько чотирьох дітей Джавед Хакмаль, який два роки працював у Кандагарі.

Експерти стверджують, що трасу Ісламабад – Київ можна й надалі використовувати для того, щоб допомогти перевезти інших афганських мешканців Канади, які потрапили до Пакистану. Тому вони можуть потрапити в Україну, де їх можуть перевірити для переселення до Канади.

Нагадаємо, що раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що кожен виліт евакуаційного борту, який надсилали до Афганістану за громадянами України, супроводжувався «шаленими проблемами». Приватні компанії не дотримувалися домовленостей і вилітали без українських громадян.

У неділю, 29-го серпня, в МЗС України повідомили, що після загострення ситуації в Афганістані, з середини серпня до України прибуло шість евакуаційних літаків, які привезли більше, ніж 650 людей.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі