НТА > НОВИНИ > Технології та ІТ > Facebook створив спеціальну рукавичку віртуальної реальності

Facebook створив спеціальну рукавичку віртуальної реальності

115

Дослідницький підрозділ компанії Meta (Facebook) Reality Labs показав прототип рукавички, що дозволяє користувачеві тактильно відчувати віртуальні предмети. Ця розробка має стати частиною майбутніх технологій взаємодії в доповненій та віртуальній реальності.

Про це повідомив директор Reality Labs Шон Келлер.

Рукавичка обладнана 15-ма ребристими й надувними пластиковими накладками, які розташовані на долоні та пальцях. З їхньою допомогою пристрій передає тактильні відчуття. До того ж користувачам стає доступною низка складних відчуттів, зокрема тиск, текстура та вібрація, щоб створити ефект відчуття віртуального об’єкта руками.

Коли ви надягаєте рукавичку та входите у VR або AR, система регулює рівень роздування, створюючи тиск на різні частини руки. Якщо торкнутися віртуального об’єкта, можна відчути, як він тисне на вашу шкіру. Разом із візуальними та звуковими сигналами це створює ілюзію фізичного дотику.

Працювати над цією технологією почали ще з 2014 року. Свій перший прототип – палець з одним приводом – компанія розробила у 2015 році. У Reality Labs упевнені, що така технологія разом із гарнітурами стане неодмінною частиною віртуальної взаємодії.

«Ви зможете поєднати їх [рукавички] з гарнітурою віртуальної реальності для захопливого досвіду, як-от гри на концерті або в покер у метавсесвіті… Вони також будуть працювати з окулярами AR. Ці рукавички – не просто периферійний пристрій, вони зроблять віртуальний світ відчутним на дотик», – зазначають у Reality Labs.

Як відомо, компанія Meta  об’єднає усі додатки та технології під одним новим брендом. Вона продовжить працювати над соцмережею Facebook, а також сервісами Instagram і WhatsApp, паралельно з цим розробляючи метавсесвіт.

Також Цукерберг повідомив, що його команда спільно з ученими з Університету Карнегі-Меллона уже створила роботизовану шкіру для забезпечення ефекту фізичної взаємодії у новому “метавсесвіті”.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі