НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Facebook видалив сотні російських акаунтів, які поширювали дезінформацію про вакцини

Facebook видалив сотні російських акаунтів, які поширювали дезінформацію про вакцини

211

Компанія Facebook заблокувала мережу, яка з Росії поширювала дезінформацію стосовно вакцин проти коронавірусу.

Як йдеться у звіті Facebook, виявлено зв’язок між мережею акаунтів та дезінформаційною кампанією проти вакцин маркетингового агентства Fazze, яке є частиною російської компанії AdNow.

«Fazze тепер заборонено на нашій платформі. Ця крос-платформна операція була націлена насамперед на авдиторію в Індії, Латинській Америці та меншою мірою – у Сполучених Штатах», – йдеться в повідомленні.

Загалом було видалено 65 російських акаунтів у соцмережі Фейсбук та 243 – в Інстаграмі.

Це була «друга хвиля спроб» мережі акаунтів очорнити COVID-вакцини західного виробництва. Розслідування показало, що в листопаді 2020 року та сама мережа намагалася представити вакцину AstraZeneca як небезпечну, оскільки в ній використовується аденовірус, узятий у шимпанзе.

Ці повідомлення з’явилися у Facebook мовою хінді приблизно в той самий час, коли уряд Індії обговорював питання про видачу дозволу на використання вакцини AstraZeneca.

Обидві хвилі кампанії, за даними BBC, не увінчалися успіхом та не набули великого поширення – попри розмах та розмаїття використаних методів.

Водночас Facebook у своєму звіті вказує на очевидні помилки організаторів кампанії, зокрема плутанину з мовами. Так, меми мовою гінді супроводжувалися хештегами португальською.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі