НТА > НОВИНИ > Фермери Херсонщини не можуть продати кавуни навіть за 30 копійок за кілограм

Фермери Херсонщини не можуть продати кавуни навіть за 30 копійок за кілограм

317

Через перенасичення на ринку аграрії Херсонської області не можуть продати свою продукцію. Раніше селяни продавали кавуни у сусідні держави – Білорусь, країни Балтії. Однак звичні канали постачання обмежили коронавірусна та політична кризи.

Дійшло до того, що, як повідомив телеканал «1 + 1», фермери не можуть продати кавуни навіть за 30-50 копійок за кілограм. У регіоні небувалий урожай, частина якого залишилася на полях.

Фермер Микола Моїсеєнко розповів журналістам, що навесні засіяв поле кавунів сорту «Талісман», на це витратив більше 300 тисяч гривень, виручив від продажу баштанних 100 тисяч гривень. «Засіяли ми 6 гектарів, а змогли продати лише 3,5 гектара. 2,5 гектара залишилися на полі недоторканими», – розповів він.

Від безвиході готові були безкоштовно віддати кавуни, які перестигають на полі, тим, хто приїде і збере їх, але ніхто не виявив інтересу.

Раніше кавуни продавали в країни Балтії і Білорусь. Тепер виникли серйозні обмеження – через закриті кордони не можуть цього робити.

У Херсонській обласній держадміністрації журналістам повідомили, що великі фермерські господарства продали кавуновий урожай. Вони мали контракти з торговельними мережами. Тож чиновники порадили дрібним фермерам об’єднуватися і шукати покупців ще до того, як баштанні дозріють.

Але цього року вже складно якось зарадити ситуації, оскільки сезон на кавуни не такий тривалий. Щоправда, цього року, як свідчать фахівці-аграрії, він продовжиться – триватиме ще протягом місяця. Адже через холодну весну і початок літа вони дозрівають пізніше.

Нагадаємо, що цього року в Україні намолотили  рекордну кількість ранніх зернових та зернобобових культур – 44,8 мільйона тонн. Такий показник є рекордним за всю історію України. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі