НТА > НОВИНИ > Спорт > Фіаско в Глазго. Збірна України розгромно програла Шотландії в Лізі націй

Фіаско в Глазго. Збірна України розгромно програла Шотландії в Лізі націй

Після невдачі у матчі проти шотландців українці опустилися на друге місце в турнірній таблиці своєї групи

304

Перенесений із червня футбольний матч Ліги націй Шотландія – Україна закінчився з рахунком 3:0 на користь господарів. Голи забивали півзахисники Джон Маꥳн (у середині другого тайму) та двічі Линдон Дайкс (наприкінці поєдинку).

Турнірна таблиця групи Ліги націй, в якій грає Україна, тепер має такий вигляд. Попереду в «синьо-жовтих» виїзна гра проти Вірменії у Єревані (субота, 24-го вересня, 16:00) та номінально домашня – проти тієї ж Шотландії (вівторок, 27-го вересня, 21:45). А в елітну лігу турніру виходить лише команда, яка в підсумку посяде перше місце.

Головний тренер української команди Олександр Петраков дещо здивував стартовим складом: Валерій Бондар, Богдан Михайличенко, Олександр Пихальонок, та й Михайло Мудрик з Артемом Довбиком – ці футболісти далеко не старожили збірної.

На такий крок наставника «синьо-жовтих» змусили і травми провідних гравців (Олександра Зінченка, Георгія Бущана, Віталія Миколенка плюс дискваліфікація Іллі Забарного), і необхідність ротації складу, бо попереду ще два вирішальні поєдинки.

Тож уперше за 27 матчів у стартовому складі збірної України вийшов лише один гравець «Динамо» – захисник Олександр Караваєв. Одразу після перерви йому в компанію вийшов Сергій Сидорчук, який замінив Тараса Степаненка з «Шахтаря».

Загалом матч не подарував аж надто багато небезпечних моментів. Українці розраховували на контратаки. За рахунок швидкості Мудрика та Довбика деякі з них вдавалися, проте до влучного завершального удару справа не доходила. Та в загальному гра українських футболістів не могла сподобатися. Дуже вже безпорадними виглядали підопічні Олександра Петракова.

У шотландців виникало більше моментів, але і господарі до пори до часу не дуже знали, як зламати оборону гостей з України. Хоча спроб підопічні Стіва Кларка зробили значно більше, ніж їхні суперники. Зокрема, на 63-ій хвилині лише поперечка воріт і майстерність воротаря Анатолія Трубіна врятували від гола.

Однак свого шотландці досягнули. Декілька помилок українців у центрі поля та в захисті – і Джон Маꥳн влучно пробив у дальній кут воріт гостей.

Далі у господарів відзначився Линдон Дайкс, який вийшов на заміну. Після подачі з кутового він добре вистрибнув і влучно пробив головою – 2:0.

Він же поставив і крапку в зустрічі, коли знову не виявилося йому рівних у повітряній боротьбі – 3:0.

Загалом, навколо матчу традиційно панувала чудова атмосфера. Українські фанати розважалися в Глазго, їх підтримували і шотландці.

Не обійшлося без традиційних і гучних скандувань «З-С-У!» на трибунах стадіону «Гемпден Парк».

Нагадаємо, що перед цим матчем аналітики букмекерських контор невеликим фаворитом вважали збірну Шотландії.