НТА > НОВИНИ > Війна > Фільм «20 днів у Маріуполі» здобув нагороду на престижному кінофестивалі

Фільм «20 днів у Маріуполі» здобув нагороду на престижному кінофестивалі

Автори фільму прибули в Маріуполь за декілька годин до наступу 24-го лютого 2022-го року

638

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» українського журналіста та письменника Мстислава Чернова отримав приз глядацьких симпатій на американському фестивалі незалежного кіно Sundance. Стрічка розповідає про перші тижні повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Про це повідомило Суспільне. Стрічку «20 днів у Маріуполі» вперше показали на фестивалі. Її представили в конкурсній програмі документальних фільмів світу.

Фільм українського журналіста розповідає про початок повномасштабного вторгнення в Маріуполі. Знімальна група Associated Press (Мстислав Чернов, Євген Малолєтка та Василіса Степаненко) прибули туди за декілька годин до наступу 24-го лютого 2022-го року. Вони працювали у місті, заблокованому російськими силами, 20 днів, знімаючи злочини російських військових, гуманітарну катастрофу, бомбардування пологового будинку та масові поховання загиблих мирних мешканців.

«Поки ми перебували в Маріуполі, через майже повну відсутність інтернету я зміг опублікувати лише приблизно 40 хвилин відео, а вивезли ми десь 30 годин. Я вирішив осмислити те, що відбулося та передати глядачу масштаб трагедії, що продовжувала розгортатися в місті», – розповів Мстислав Чернов.

Виїхавши з Маріуполя він продовжив роботу. Так виникла ідея документального фільму в співпраці із «PBS Fronline». Стрічку назвали «20 днів у Маріуполі» – стільки провели в оточеному місті журналісти.

«Ця війна, мабуть, найбільш задокументована в історії людства. Проте Маріуполь є винятком і феноменом. Зважаючи на те, що його трагедія – це символ російського вторгнення, – вона мало задокументована. Тому важливо намагатися опублікувати кожен кадр», – наголосив Мстислав Чернов.

Головний приз у програмі документальних фільмів світу здобула стрічка «Вічна памʼять» режисера Майте Альберді, який розповідає про пару, яка страждає на хворобу Альцгеймера.

Нагадаємо, що художній керівник Берлінського міжнародного кінофестивалю Карло Чатріан і виконавча директорка Маріет Різенбек представили головні конкурсні програми події. Серед іншого на фестивалі відбудеться спеціальний показ документального фільму «Суперсила» американського актора та режисера Шона Пенна та продюсера і режисера Аарона Кауфмана про війну в Україні.

У Лос-Анджелесі оголосили номінантів на премію Оскар-2023. Уперше там є українська стрічка – документальний фільм «Будинок зі скалок» (A House Made of Splinters) спільного виробництва України, Данії, Швеції та Фінляндії.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"