НТА > НОВИНИ > Шоу бізнес > Фільм «День українського добровольця» відзначили на британському кінофестивалі

Фільм «День українського добровольця» відзначили на британському кінофестивалі

Показом українського фільму стартував «Сезон культури Велика Британія / Україна», частиною якого є програма «Пароль: паляниця»

313

Наприкінці червня Україна презентували на кінофестивалі Sheffield DocFest програму «Пароль: паляниця». Перший повнометражний фільм об’єднання «Вавилон’13» періоду великої війни «День українського добровольця», кінорежисером якого є Володимир Тихий, отримав «Спеціальну відзнаку» в основному конкурсі.

Про це повідомили на сайті Docudays UA. «День українського добровольця» розповідає, як із початком повномасштабної війни змінилося життя попспівачки, відеоінженера, історика, реставраторки, полярника та пенсіонерки.

Показом цього фільму стартував «Сезон культури Велика Британія / Україна», частиною якого є програма «Пароль: паляниця».

Також презентували такі роботи:

  • «Крихка памʼять» Ігоря Іванька
  • «Назовні» режисерки Ольги Журби
  • «Долаючи темряву» кінооб’єднання «Кінодопомога»

Крім того, представили 4 фільми з національного конкурсу Docudays UA-2022:

  • «Плай» режисерки Єви Джишіашвілі
  • «Між небом та горами» режисера Дмитра Грешка
  • «Привоз» режисерки Єви Нейман
  • «Нескінченність за Флоріаном» режисера Олексія Радинського

Стрічка «Терикони» режисера Тараса Томенка мала стати фільмом-відкриттям 19 Docudays UA. Також у британському кінофестивалі взяв участь короткий метр Андрія Бондаренка та Миро Клочка «Мир і спокій», знятий протягом перших двох тижнів повномасштабної війни проти України.

«Ми вже не вперше організовуємо покази українських фільмів за кордоном. Однак саме у Шеффілді наша присутність була особливо масовою та помітною. Приємно, що ми, українці, почули багато щирих слів підтримки та солідарності, практичних порад і пропозицій у просуванні фільмів за кордоном», – зазначив артдиректор Docudays UA і член журі конкурсу дебютних фільмів на Sheffield DocFest Роман Бондарчук.

Нагадаємо, нещодавно на HBO відбулася прем’єра документального фільму «Чорнобиль. Загублені касети».

Видавництво Bloomsbury повідомило, що опублікує щоденник 12-річної української дівчинки Єви Скалецької. У ньому – зворушлива розповідь про її подорож із бабусею з охопленого війною Харкова до Дубліна.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі