НТА > НОВИНИ > Культура > Фільм Одеської кіностудії переміг на двох міжнародних кінофестивалях

Фільм Одеської кіностудії переміг на двох міжнародних кінофестивалях

Письменник і драматург Євген Митько, який написав сценарій фільму, висловив побажання, щоби його зняв саме Віллен Новак

439

Кінострічка Віллена Новака «Чому я живий» здобула перемогу в конкурсах Future of film awards та Europe film festival.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Одеської кіностудії.

У сюжеті фільму – довоєнне життя в українському Маріуполі на березі Азовського моря. 17-річні Фрося і Льончик перебувають у вирі першого пристрасного кохання і мріють одружитися. Але Фрося – українка, а Льончик – єврей. Батькові дівчини дуже важко поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю чужого.

Картину знято за оповіданням письменника та драматурга Євгена Митька «Тепер я турок, не козак…». Твір є автобіографічним – Митько народився в Маріуполі у 30-ті роки та пройшов окупацію.

Наприкінці 90-их він написав сценарій фільму та висловив бажання, щоби режисером картини виступив тільки Віллен Новак. Як зазначає Суспільне, серед популярних стрічок, які зняв Новак, – «Вторгнення», «Дві версії одного зіткнення», «Гу-га», «Принцеса на бобах» та інші.

Сценарій чекав на екранізацію понад 20 років. В український прокат фільм вийшов 4-го листопада 2021-го року.

Нагадаємо, що в листопаді український фільм «Цей дощ ніколи не скінчиться» режисерки Аліни Горлової здобув нагороду за найкращий документальний фільм Award for Cinematic Documentary на 66-му Міжнародному кінофестивалі в Ірландії.

Раніше фільм Олега Сенцова «Носоріг» про «бандитські 90-ті» отримав «Бронзового коня» – головний приз Стокгольмського міжнародного кінофестивалю. Разом з українською картиною за перемогу в конкурсі змагалися ще 15 фільмів.

У жовтні в іспанському місті Калелья відбулася церемонія нагородження шостого Calella Film Festival, на якому Україна отримала відразу дві нагороди: фільм «Мати Апостолів» визнано найкращим фільмом (Best Film), а режисера Зазу Буадзе – найкращим режисером (Best Director).

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"