НТА > НОВИНИ > Новини світу > Фінські вчені винайшли спрей, який блокує потрапляння коронавірусу в організм

Фінські вчені винайшли спрей, який блокує потрапляння коронавірусу в організм

139
Коронавірус в Україна: понад 8 тисяч хворих за добу

Фінські вчені виявили молекулу, яка блокує спайк-білки коронавірусу SARS-CoV-2 та захищає людину від зараження протягом кількох годин.

Про це повідомляє фінське видання Yle.

Для цього достатньо нанести речовину, що містить молекулу, на слизову оболонку носа.

Влітку минулого року дослідження увінчались успіхом: із 10-ти мільярдів можливих молекул знайшлася та потрібна, яка би попадала прямо в Ахіллесову п’яту коронавірусу. І називається вона TriSb92.

Зазначається, що віруси проникають у клітини людини за допомогою розташованих на їхній поверхні шипоподібних спайк-білків. Але у коронавірусів – як у різних варіантів SARS-CoV-2, так і у вірусу SARS, що спричинив на початку двохтисячних епідемію атипової пневмонії, – у цих білках є слабке місце.

За словами вірусолога Анни М’якеля, молекула TriSb92 стискає або зв’язує схоже на тризубець вістря білка й не дає йому пробратися у клітини. Тому вірус, що потрапив на слизові, не викликає захворювання.

М’якеля називає це своєрідною біологічною захисною маскою. Під час дослідів на тваринах вона показала себе дуже ефективною. TriSb92 захищала лабораторних мишей від коронавірусу протягом восьми годин. В аналогічних умовах усі миші, які не отримали спрей із молекулою, заразилися коронавірусом.

Спрей може з’явитися в аптеках, якщо його визнають лікарським засобом. Наразі вчені вивчають, чи може молекула TriSb92 допомогти при постконтактній профілактиці коронавірусу.

 

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі