НТА > НОВИНИ > Місця > Рись із малечею. У Сколівських Бескидах сфотографували рідкісну “кицю”

Рись із малечею. У Сколівських Бескидах сфотографували рідкісну “кицю”

Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись

1197

На території Національного природного парку «Сколівські Бескиди» в об’єктив фотопастки потрапили  унікальні фото з життя дикої рисі. Мама-“киця” гуляє із рисенятами.

Світлини опублікували на фейсбук-сторінці парку.

«У 2020-2021 роках на території НПП «Сколівські Бескиди» проводився моніторинг диких тварин. Результати дослідження ще раз підтвердили унікальність та різноманітність фауни в Бескидах. Яскравим прикладом став представник з родини котячих – рись звичайна (Lynx lynx L.)», – йдеться у повідомленні.

Зауважують, що рись в Україні зустрічається досить рідко. При всій обережності вона не дуже боїться людей і досить часто користується пішими стежками. Рись віддає перевагу глухим темнохвойним лісам, хоча зустрічається в різноманітних насадженнях. Вона відмінно лазить по деревах і скелях, добре плаває. Її легко відрізнити від інших представників родини котячих завдяки вухам з китицями, які не тільки надають рисі красивого і оригінального вигляду, вони ще допомагають збільшувати гостроту слуху.

З фото видно як граціозно рисі переміщуються по снігу. Жодний інший представник родини котячих не пристосований до снігу так добре, як рись.

 

Фотопастки зафіксували як дорослих рисей, так і їх кошенят.

«Це є доказом того, що територія ПЗФ є сприятливим середовищем для червонокнижних видів тварин. Отже, ведення обмеженої господарської діяльності та наявність збережених старовікових деревостанів на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» набагато зменшує фактор турбування і сприяє розмноженню представників тваринного світу», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що упродовж 2021 року вже публікували цікаві фото з життя диких тварин. Так, в об’єктив фотопастки уже потрапляли – лісовий кіт, зграя вовків, лось, ведмедиця з трьома ведмежатами, які раділи снігу, влаштовуючи свої звірячі ігри.

Зазначимо, що загалом на території національного природного парку «Сколівські Бескиди» мешкають близько пів сотні ссавців та ще близько 150 видів птахів.

А кого ще можна зустріти, якщо пощастить, на території «Сколівських Бескидів», – читайте тут.

Оцініть новину
Клас!
4
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"