НТА > НОВИНИ > Новини світу > Франція поставила під сумнів міцність союзу зі США

Франція поставила під сумнів міцність союзу зі США

148

Франція назвала відносини з НАТО напруженими після того, як Австралія розірвала багатомільярдний контракт про закупівлю французький субмарин на користь американських.

Про це заявив міністр у справах Європи і закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, повідомляє УНН.

За його словами, рішення Австралії ускладнило взаємодію Парижа з Північноатлантичним альянсом та поставив під сумнів міцність союзу зі США.

Він додав, що якщо мова йде про “сьогоденний альянс”, то його учасники “розмовляють один з одним і демонструють взаємну повагу, що в цьому випадку не відбулось”.

Ле Дріан також зазначив, що ситуація з Австралією поставила загрозу нову стратегічну концепцію НАТО. За його словами, Париж дізнався про нову угоду між США та Австралією за годину до офіційного оголошення про неї. На його думку, це свідчить про кризу довіри в альянсі.

“Ми відкликали наших послів в (Канберрі і Вашингтоні. — Ред.) для переоцінки ситуації. Що стосується Великої Британії в цьому нема потреби. Ми знаємо про їх постійний опортунізм. Тому нема потреби відкликати нашого посла для пояснень”, – додав міністр.

Ле Дріан також підкреслив, що НАТО варто буде врахувати ситуацію під час перегляду стратегії альянсу на саміті в Мадриді в 2022 році. Франція, у свою чергу, зробить пріоритетом розробку стратегії безпеки ЄС в рамках головування в Раді Євросоюзу.

Контекст

У 2016 році Австралія обрала французьку суднобудівну компанію Naval Group для будівництва нового підводного флоту вартістю 40 мільярдів доларів для заміни застарілих підводних човнів.

Два тижні тому міністри оборони обох країн підтвердили угоду, а президент Еммануель Макрон похвалив десятиліття майбутньої співпраці між Австралією та Францією.

16 вересня 2021 року Австралія, спільно з Великобританією та США, долучилася до створення нового безпекового партнерства для обміну передовими технологіями у сфері оборони з метою створити противагу Китаю.

Згідно з домовленостей партнерства, Австралія зможе побудувати атомні субмарини за американською технологією. У зв’язку з цим, країна розірвала попередній контракт з Францією. Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів ле Дріан назвав дії Австралії та США “ударом в спину“.

Нагадаємо, вчора Франція повідомила, що відкликає своїх послів з Австралії та США через ситуацію, що склалася.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі