НТА > НОВИНИ > Новини світу > Франція повернула Беніну цінні артефакти, вивезені в часи колонізації

Франція повернула Беніну цінні артефакти, вивезені в часи колонізації

440

Франція повернула Беніну 26 цінностей і культурних артефактів, які були вивезені колоніальними військами 130 років тому.

Як повідомляє Le Monde, президент Беніну Патріс Талон та міністр культури Мішель Абімболя приїхали до Парижа для урочистої передачі артефактів, викрадених і вивезених до Франції 1891-го року.

Більшість із цих артефактів, серед яких і трон короля Дагомеї, зберігалися в паризькому музеї на набережній Бранлі (Le musée du quai Branly).

Президент Франції Еммануель Макрон під час урочистої церемонії зазначив, що це «символічний, зворушливий та історичний момент», якого довго чекали в Беніні.

Коментуючи цю подію французьким журналістам, Талон сказав, що ці скарби не просто культурні артефакти, а «наша душа». Також він висловив сподівання на подібну ініціативу Великої Британії, Німеччини та інших країн, де зберігаються вивезені скарби.

Цього року французький парламент також погодив передачу артефактів у Сенегал, іншу колишню французьку колонію у Західній Африці.

За оцінками експертів, до 90% культурних артефактів Африки були вивезені з континенту під час колонізації або подаровані місіонерам чи куплені ними і також вивезені до Європи. Експертна комісія у Франції підрахувала, що в музеях по всій країні налічується близько 90 000 експонатів з Африки.

French President Emmanuel Macron looks at the 19th century throne of King Ghezo from Benin at the Quai Branly museum in Paris, France, October 27, 2021. Michel Euler/Pool via REUTERS

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі