НТА > НОВИНИ > Спорт > Ганебна поразка в Тирасполі. «Шахтар» програв молдовському «Шеріфу» у Лізі чемпіонів

217

Клуб із Молдови футбольні експерти називали головним аутсайдером Ліги чемпіонів, а він спромігся обіграти донецький «Шахтар» в 1-му турі групового етапу турніру з рахунком 2:0.

Такого явно не сподівалися. Українська команда італійського тренера Роберто Де Дзербі діяла аж надто беззубо. А інтернаціонал нашого співвітчизника Юрія Вернидуба боляче вколов гостей двома результативними атаками.

На 16-ій хвилині футболіст тираспольського клубу Адама Траоре відкрив рахунок – після навісу з флангу м’яч  пролетів повз усіх присутніх у штрафному майданчику та потрапив до малійця, який пробив доволі ефектно, однак український голкіпер П’ятов зобов’язаний був реагувати на удар. Але помилився ветеран.

Серія П’ятова з пропущеними голами в матчах основного раунду Ліги чемпіонів збільшилася до 27-ми поєдинків. Востаннє він не пропускав в домашньому матчі 1/8-ої фіналу цих змагань проти «Баварії» (0:0) в сезоні-2014/2015.

Гвінеєць Момо Янсане подвоїв перевагу «Шеріфа» на 62-ій хвилині матчу, замкнувши навіс із флангу. Цього разу грубо помилилися центральні захисники «Шахтаря» — бразилець Марлон і наш Микола Матвієнко.

Для українського наставника Юрія Вернидуба, який уже став футбольним героєм Тирасполя, це, мабуть, найбільший тріумф під час тренерської кар’єри.

«Однозначно треба ставити максимальні завдання та намагатися їх вирішувати. Виграти перші матчі – це найперші завдання як для «Динамо» (в матчі з «Бенфікою»), так і для «Шахтаря» (у грі в Тирасполі з «Шеріфом»)», – наголошував у ексклюзивному коментарі NTA авторитетний тренер Мирон Маркевич.

«Динамівця» виконати таке завдання не вдалося, але вони хоча би внічию з «Бенфікою» вдома зіграли, а «гірники» взагалі зганьбилися у протистоянні зі суперником, якого мусіли перемагати.

Унікальність матчу ще й у тому, що у складі господарів не вийшов у старті жоден молдовський футболіст, а за український «Шахтар» із перших хвилин на полі з’явилися тільки два українці.

«Шеріф» Молдова – «Шахтар» (Україна) – 2:0

Голи: Траоре, 16; Янсане, 62

«Шеріф»: Атанасіадіс, Фернандо, Арболеда, Дуланто, Крістіано, Коловос (Янсане, 55), Тілль, Аддо (Радельїч, 85), Траоре, Кастаньєда (Ніколов, 85), Яхшибоєв (Бруно, 67)

«Шахтар»: П’ятов, Додо, Марлон, Матвієнко, Ісмаїлі, Майкон, Педрінью, Маркос Антоніо (Алан Патрік, 65), Тете (Марлос, 46), Фернандо (Мудрик, 65), Траоре

Попередження: Дуланто, 42

Нагадаємо, що «Динамо» стартувало в Лізі чемпіонів нічиєю з «Бенфікою» – 0:0.

Два клуби, «Динамо» та «Шахтар», п’ять футболістів і один тренер – таким є представництво України в найпрестижнішому клубному футбольному турнірі світу.