НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Гарнізонний храм у Львові отримав унікальні стародруки та ікону св. Миколая

Гарнізонний храм у Львові отримав унікальні стародруки та ікону св. Миколая

625

У день святого Миколая, 19 грудня, Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла отримав у подарунок від благодійників Олександра Свіщова і Юрія Котика цінні історичні стародруки та ікону святого Миколая початку XVII століття.

«Гарнізонний храм апостолів Петра і Павла є важливою духовною святинею Львова. Це місце сили для наших військових. Хочеться, аби храм був магнітом міста, куди із задоволенням будуть приходити туристи і львів’яни»,- розповів Олександр Свіщов.

Старовинні друкописи, в яких є згадки про Гарнізонний храм та ікони, розмістять у підземеллі, тож кожен відвідувач зможе оглянути та дізнатись нові факти про історію святині.

Один із перших стародруків – настанови для чернечого життя «Цвітник священноінока Авви Дорофея», виданий у Києво-Печерській лаврі у 1652 році. Окто́їх (грец. Ὀκτώηχος «восьмигласник», «голос») – богослужбова книга, яка містить в собі чинопослідування вечірні, повечір’я, утрені та Літургії. Видано у друкарні Ставропігійського братства Михайлом Сльозкою у 1643-1644 рр.

«Ікона святого Миколая і справді дуже унікальна для нас – священнослужителів. Ми часто молимось саме до святого Миколая за здоров’я наших військовослужбовців та за мир в країні. Дякуємо благодійникам за такий чудовий сюрприз для храму у цей прекрасний день», – говорить настоятель Гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла, отець Тарас Михальчук.

Нагадаємо, що у грудні Гарнізонний храм відзначає 10-ліття від освячення та відкриття. Як за десять років храм став знаковим місцем для Львова, читайте тут.

 

Оцініть новину
Клас!
5
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"