

Херсон, який опинився у ворожій облозі блокаді, упродовж дня перебуває під обстрілами, в місто зайшли окупанти, ведуться вуличні бої. Постраждали житлові будинки.
Про це повідомляють у Херсонській міській раді та радник голови Офісу президента Олексій Арестович.
За словами Арестовича, на даний момент найбільш гарячими точками є північно-західні околиці Києва, Харків, де знову відновилися жорсткі обстріли і Херсон, в якому тривають вуличні бої.
«Це три основні точки, по яким зараз зосереджені зусилля і наші, і противника», – сказав Арестович.
Містом рухаються піхотинці. Голова ОДА Геннадій Геннадій Лагута у коментарі “Українській правді” повідомив і про присутність ворожої техніки у Херсоні.
Про те, що місто перебуває під обстрілом заявив і міський голова Херсона Ігор Колихаєв.
«Горять житлові будинки та міські об’єкти. Ми намагаємося координувати роботу міських служб, але, зізнаюся, це зараз ДУЖЕ СКЛАДНО! Ми з вами – НЕ солдати, ми – мирне населення. Я на своєму робочому місці і моє завдання зараз гасити пожежі, охороняти український прапор над містом, зберегти ваші життя та максимально швидко ліквідувати наслідки обстрілу міста. Місто має жити попри все», – написав він.
“Зараз на околицях Херсона є техніка і люди окупанта. Пересуваються по деяких мікрорайонах міста. Лікарні, магазини працюють. Я, все керівництво міста у мерії. Всі, хто вдома, хто цивільний – сидіть вдома. А, хто може воювати – їба..те їх звідти”, – представник мерії Роман Головня коротко і емоційно повідомив під час всеукраїнського марафону близько 22:20.
Також закликав херсонців не виходити на вулиці. Зокрема, зранку повідомляли, що окупанти відловлюють містян, щоб використати їх як живий щит. У місті діє комендантська година – з 20:00 до 06:00. Заборонили продаж алкоголю.
За даними міськради, вже потерпіли від обстрілів як будинки приватного сектора, так і квартири у багатоповерхівках.
До частини локацій через обстріли не можуть дістатися рятувальники. Пошкоджень зазнала одна із місцевих шкіл.
Водночас з’являються відео про те, чим ще займаються окупанти в місті. На одному з них видно, як вони тягнуть награбовані продукти з крамниці.
Також складна ситуація в населених пунктах поблизу міста у Херсонському районі, у Скадовському районі– в окремих селах нема водопостачання, світла, проблеми із доставкою хліба та борошна
Водночас у також гарячому Каховському районі, за даними Херсонської ОДА, ситуація кардинально не змінилась. Є потреба в підвозі ліків та продуктів харчування. В Новій Каховці – з 17:00 до 08:00 комендантська година. Проводили евакуацію сіл Веселе та Козацьке, а також дачі, які знаходяться за містом.
Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"
Коментарі