НТА > НОВИНИ > Економіка > Газ в Європі подорожчав до історичного максимуму: як це вплине на Україну

Газ в Європі подорожчав до історичного максимуму: як це вплине на Україну

227

Припинення російським «Газпромом» постачання газу в основні європейські підземні сховища в Австрії, Німеччині та Нідерландах спричинило ситуацію, за якої в п’ятницю, 6-го серпня, ціна газу на хабі TTF в Нідерландах сягнула 520 доларів за 1 000 кубометрів.

Про це повідомив сайт UBR. Так званий контракт «на день уперед» у Європі в середньому коштує вже 301 долар за 1 000 кубометрів.

Разом із тим, в бюджет «Газпрому» на цей рік закладено середню ціну експорту в розмірі 170 доларів за 1 000 кубометрів. Нещодавно компанія підвищила оцінку середньої ціни експорту до 240 доларів.

Україна, як інформує Уніан, купує газ на хабах, тому підвищення ціни там автоматично спровокує зростання тарифів в нашій країні. Україна інтегрована в європейський газовий ринок з 2015-го року й імпортує з Європи близько 30% від загального обсягу споживання.

Нагадаємо, що 2-го серпня ціна на газ в Європі зросла до нового історичного максимуму, досягнувши 42,1 євро за мегават-годину.

Однак ціни на газ для населення не ростуть. Причина в тому, що з 1-го травня всі побутові споживачі газу автоматично перевели на фіксований річний тариф, який діятиме до 30-го квітня 2022-го року. Для споживачів в цей період ціна газу встановлена на рівні від 7,9 до 13,5 гривні за кубометр.

Нагадаємо, що компанія «Нафтогаз України», яка обслуговує близько 1 мільйон побутових споживачів, підвищила місячну ціну на газ у червні до 11,94 гривні за 1 кубометр, тоді як річний фіксований тариф – 7,96 гривні за 1 кубометр.

Окрім того, в середині червня радниця міністра енергетики Олена Зеркаль заявила, що в Україні може зрости ціна на газ, якщо Росія захоче перервати транзит блакитного палива через нашу країну.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі