НТА > НОВИНИ > Економіка > «Газпром» прискорює запуск «Північного потоку-2», транзит через Україну зменшується

«Газпром» прискорює запуск «Північного потоку-2», транзит через Україну зменшується

106

Газотранспортна система України готова надати «Газпрому» додаткові потужності для транзиту газу в Європу на тлі дефіциту, який виник останнім часом. Однак російська корпорація відмовляється від цієї можливості. Це робиться для швидкого запуску «Північного потоку-2».

Таку думку в інтерв’ю виданню Forbes висловив генеральний директор компанії «Оператор газотранспортної системи України» Сергія Макогон.

«Ми готові дати додаткові потужності для транспортування в зв’язку з дефіцитом газу в Європі. Але «Газпром» не використовує цю можливість», – сказав він.

За його словами, таким чином російська корпорація має на меті якомога швидше ввести в експлуатацію «Північного потоку-2».

Згідно з договором від 31-го грудня 2019-го року, «Нафтогаз» є компанією-організатором транспортування російського газу і на замовлення «Газпрому» бронює в «Оператора газо-транспортної системи України» необхідні потужності.

Договір передбачає щорічне бронювання потужностей української газо-транспортної системи для транспортування російського газу: 2020-го року – 65 млрд куб. м, 2021-2024-го років – 40 млрд куб. м щорічно.

Нагадаємо, що Європейська комісія отримала запит міністерства зовнішніх справ України про проведення термінових консультацій з інфраструктури та енергобезпеки через ситуацію з «Північним потоком-2». Комісія приступила до розгляду ноти.

«Північний потік-2» стане однією з основних тем під час зустрічі президентів України і США Володимира Зеленського і Джо Байдена у Вашингтоні 30-го серпня. Однак експерти вважають, що питання вже вирішене, і досягнути якихось поступок чи взагалі припинення будівництва газопроводу Україні навряд чи вдасться.

У президента Польщі Анджея Дуди звинувачують Берлін у підриві європейської солідарності. На думку наших сусідів, угода США та Німеччини щодо «Північного потоку-2» означає перемогу РФ.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі