НТА > НОВИНИ > Суспільство > Гелловін. Що кажуть про свято львів’яни

Гелловін. Що кажуть про свято львів’яни

419

Гелловін наближається, дискусії – загострюються. Щороку українці, особливо у соцмережах, сперечаються про доцільність його святкування. Одні говорять про язичницьке коріння цього свята, інші про християнське, а хтось просто вважає, що таким розвагам не варто надавати надто великого значення.

Чи святкують Гелловін  львів’яни? Команда “Прямої мови Львова” дізнавалася.

Ні, я не святкую. До свята ставлюся нормально, але не маю бажання святкувати. У мене є багато знайомих, які святкують і багато, яких не святкують, але мені цікавіше з тими, хто не святкує”, – каже Степан.

“Так, я б хотіла святкувати. Минулого року  святкувала. Ми прикрашаємо дім. Хотілося б ще ходити по нашому селі – по хатах, як завжди це роблять, випрошувати цукерки, але у нас таке не прийнято. Ми купуємо якісь павутинки або ще якісь наліпки.

Мені подобається святкувати, бо це – свято. Прикольно веселитися, прикрашати. А що означають ці прикраси? Ні, я не задумувалася”, – розповідає юна Софійка. 

“Святкую. Зазвичай влаштовуємо вечірки з друзями. Ми переодягаємося у різні костюми. Будинок не прикрашаємо, бо батьки консервативні у цьому плані.

Для мого тата це свято – незрозуміле, мама нейтрально ставиться до нього. Тато має християнські погляди, а я йому пояснюю, що це молодіжне свято, бо тут все зрозуміло чому воно таке популярне”, – каже львів’янка Дарина. 

“Категорично не засуджую!  Бо це свято є у західній культурі, зокрема, в американській. Але чи воно аж настільки є ментально нам близьке? Якщо у нього закласти забарвлення, що це свято вшанування всіх тих, хто вже не з нами, а з Богом,  то воно має право на життя. Але цей культ гарбуза із вирізаними очима і підсвіткою якоїсь містичної по сторонньої сили – це не зовсім коректно”, – ділиться роздумами пан Петро. 

“Кожен святкує те, що йому подобається. Я – християнин, то не вважаю за доцільне святкувати це свято”, – каже пан Олег.

“Хто собі як хоче. Я не сприймаю це свято. У мене інше бачення, бо мене інакше виховали. У нас колись інше життя було, свій вік і інші були свята. Ось і все”, – каже пенсіонерка Тетяна. 

“Я зовсім байдужий до цього свята. У мене інші життєві пріоритети і свята. Це не цікаво. Втім, я нормально ставлюся до тих, хто це святкує”, – каже Олександр. 

“Я спокійно ставлюся до цього свята. Я не навантажую це свято демонічними силами, але воно мені не подобається”, – вважає Олена.

Дарина Татарчук

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі