НТА > НОВИНИ > Спорт > «Героям слава!» заборонили. Рішення УЄФА щодо форми збірної України на Євро-2020

«Героям слава!» заборонили. Рішення УЄФА щодо форми збірної України на Євро-2020

УЄФА зобов’язав забрати напис «Героям слава!» з форми збірної України на Євро-2020. При цьому карта з окупованими Кримом і Донбасом і напис «Слава Україні!» залишається

238

Таким чином футбольні єврочиновники відреагували на запит Російського футбольного союзу. В Українській асоціації футболу підтвердили таке прохання від УЄФА. Офіційної реакції української сторони щодо цього поки що немає.

Відомо лише, що Асоціація футболу України вже розпочала переговори з УЄФА, під час яких наводить аргументи, що напис “Героям слава!” варто залишити на екіпіруванні “синьо-жовтих”.

Логіку провідної футбольної організації Європи зрозуміти складно. Це більше нагадує таке собі половинчасте «ні вашим, ні нашим». З одного боку, одним із головних спонсорів більшості заходів під егідою УЄФА є прокремлівський «Газпром», і тиск його на деякі рішення відчувається, а це багато що пояснює. З іншого – абсурдні вимоги Росії задовольнили далеко не повністю.

В УЄФА це пояснюють так: карта України на формі не порушує правил організації, оскільки ООН визнає відповідні кордони держави. Слоган «Слава Україні!» також залишиться на екіпіруванні, оскільки його можна розглядати, як неполітичний. При цьому другий слоган – «Героям слава!» – українці мали би прибрати з форми, тому що в поєднанні з першим В УЄФА побачили «явний політичний сенс».

Нагадаємо, що Євро-2020 мав відбутися минулого літа, але через пандемію коронавірусу турнір перенесли на 2021-ий рік. Матчі пройдуть з 11-го червня по 11-те липня одразу в 11-ти європейських містах.

Збірна України свої матчі групового етапу Євро-2020 проведе в неділю, 13-го червня (проти Нідерландів в Амстердамі, 22:00), у четвер, 17-го червня (проти Північної Македонії в Бухаресті, 16:00) та понеділок, 21-го червня (проти Австрії в Бухаресті, 19:00). У Львові приготували грандіозну фан-зону, де можна переглянути матчі Євро-2020.

Віталій ПАВЛИШИН

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
1
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі