НТА > НОВИНИ > Новини світу > Гіперзвукові ракети Росії: навіщо “Кинджали” перекинули в Білорусь

Гіперзвукові ракети Росії: навіщо “Кинджали” перекинули в Білорусь

617

Росія перекинула на територію Білорусі винищувачі-перехоплювачі, здатні нести ракети “Кинджал”, аби надіслати повідомлення Заходу і представити Білорусь як усе більш залучену у війну.

Таке припущення зробили у розвідці Великої Британії, – йдеться у свіжому огляді.

“Зображення показали, що два літаки-перехоплювачі МіГ-31К майже напевно були припарковані на білоруському аеродромі Мачулищі 17 жовтня, а поряд з ними у захисному земляному насипі зберігався великий контейнер. Цілком ймовірно, що контейнер пов’язаний з балістичною ракетою повітряного базування AS-24 KILLJOY  – великогабаритним боєприпасом, для перевезення якого адаптований варіант МіГ-31К”, – йдеться у огляді.

Зокрема, у розвідці звертають увагу, що “Кинджали” Росія прийняла на озброєння з 2018 року. Їх уже використовували для ударів по території України. Втім раніше ці ракети не помічали на території Білорусі.

“Росія іноді запускала цю зброю під час війни в Україні, але її запаси, ймовірно, дуже обмежені. Вона продовжує використовувати передові боєприпаси великої дальності проти цілей обмеженого оперативного значення. При дальності понад 2 000 км розміщення “Кинджалів” у Білорусі дає Росії невелику додаткову перевагу з погляду ураження додаткових цілей на території України. Радше за все, вона здійснила розгортання ракет для того, щоб надіслати меседж Заходу і представити Білорусь як сторону, що все більше втягнута у війну”, – вважає британська розвідка.

Зазначимо, що 26 жовтня тільки ввечері в Україні тричі оголошували повітряну тривогу через зліт винищувачів у Білорусі. Серед них – Міг-31К, який є ракетоносієм для  гіперзвукових “Кинджалів”.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
2
Обіймашки
0
Шооо?
1

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі