НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Гірший, аніж «Дельта». У 10 пацієнтів зафіксували новий штам з 32 мутаціями

Гірший, аніж «Дельта». У 10 пацієнтів зафіксували новий штам з 32 мутаціями

Наразі новий штам виявили у трьох країнах

679

Учені зафіксували 10 випадків ураження людей новим штамом коронавірусу, який має 32 мутації і може бути стійкішим до вакцини, аніж у всі інші варіації ковіду.

Про це написало видання Daily Mail посилаючись на заяви британських дослідників.

Хворих із новим штамом виявили у трьох різних країнах: три – у Ботсвані, шість – у Південній Африці, та у чоловіка з Гонконгу. З огляду, що географія штаму не обмежується однією країною, вчені припускають, що насправді випадків може бути більше.

Новий штам має 32 мутації, а це може означати, що він дуже заразний і стійкий до дії вакцин. Він містить більше змін у своєму пайковому білку, ніж будь-який інший варіант.

Професор-генетик з Університетського коледжу Лондона Франсуа Баллу вважає, що ця мутація коронавірусу виникла внаслідок затяжної хвороби у пацієнта з ослабленим імунітетом, імовірного в особи зі СНІДом.

Вірусолог з Імперського коледжу Том Пікок, який першим звернув увагу на поширення цього штаму, назвав комбінацію його мутацій «жахливою». Він попередив, що цей варіант потенційно може бути «гіршим, ніж будь-що ще». Зокрема, і від штаму «Дельта», який зарає є домінантним у світі.

Обнадійливий прогноз на штам

Водночас, науковці мають обнадійливі прогнози: велика кількість мутацій цього штаму може спрацювати проти нього самого, зробити його «нестабільним». Відтак широкого поширення він не отримає. Тип паче, що ознак про швидке поширення штаму нема.

На сьогоднішній день вченим відомі 13 штамів SARS-CoV-2. Найбільш поширеним є штам «Дельта» або, як його спочатку називали «індійський штам». Він вирізняється швидким поширенням і стрімким перебігом хвороби. Активно вражає молодих людей і дітей. Також відзначається високим рівнем смертності.  В Україні вперше «Дельту зафіксували» у середині червня, у людей, які прибули з Росії.

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі