НТА > НОВИНИ > Новини світу > Глава Євроради закликав відкрити кордони ЄС для росіян

Глава Євроради закликав відкрити кордони ЄС для росіян

210

Європа повинна дозволити в’їзд росіянам, які хочуть покинути країну, відмовляючись виконувати злочинні накази Путіна.

Про це заявив президент Європейської Ради Шарль Мішель в інтерв’ю Politico .

Мішель сказав, що ЄС має продемонструвати “відкритість для тих, хто не хоче стати інструментом Кремля”. За його словами, оголошення Путіним про часткову мобілізацію на початку цього тижня змінило динаміку війни. Мішель каже, що відкритий для консультацій з колегами з ЄС щодо росіян, які тікають від мобілізації.

“Європейський Союз має приймати тих, хто перебуває в небезпеці через свої політичні погляди. Якщо в Росії людям загрожує небезпека через їхні політичні переконання, тому що вони не виконують цього божевільного рішення Кремля розв’язати цю війну в Україні, ми повинні це враховувати” – заявив він.

Коментарі Мішеля були зроблені напередодні зустрічі послів ЄС у понеділок. Politico зазначило, що цього місяця ЄС погодився призупинити дію угоди про спрощення візового режиму з Росією після того, як кілька країн виступили проти відпочинку громадян Росії в Європі. Утім зараз громадяни Росії стоять у чергах, щоб залишити країну, тому ЄС стикається із закликами відкрити свої кордони. Посли, ймовірно, обговорять це питання на зустрічі в понеділок. Один з варіантів  – надання гуманітарного статусу деяким прибулим громадянам Росії, але не статус біженця.

Нагадаємо, що росіяни з шенгенськими візами не зможуть вʼїхати до Польщі, Литви, Латвії та Естонії з 19-го вересня.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі