НТА > НОВИНИ > Глобальне потепління: В Антарктиді зафіксували новий рекорд

Глобальне потепління: В Антарктиді зафіксували новий рекорд

142

18,3 градуса за Цельсієм зафіксували на аргентинській дослідницькій станції «Есперанса» на Антарктичному півострові ще 6-го лютого. Однак, як стверджує Всесвітня метеорологічна організація ООН, відповідний комітет підтвердив їх лише зараз, перед цим детально вивчивши.

Водночас організація заперечила попередні дані, коли температурний датчик, розташований на острові Сеймур у межах бразильського експерименту з дослідження вічної мерзлоти, зафіксував +20,75°C. Комітет зробив висновок, що справжню температуру завадили правильно визначити прямі сонячні промені.

Попередній підтверджений рекорд для антарктичного континенту – 17,5°C. Його зареєстрували в «Есперансі» 2015-го року.

Як зазначає AFP, Антарктичний півострів є регіоном з найшвидшим потеплінням – майже на 3°C за останні 50 років.

Раніше в ООН прогнозували, що є 40% імовірності, що в найближчі п’ять років у світі стане настільки спекотно, що він тимчасово перевищить температурну межу, встановлену Паризькою кліматичною угодою.

Як відомо, всесвітнє аномальне потепління є наслідком активної діяльності людини, розвитку промисловості впродовж останніх 150-ти років. При цьому, як наголошують у NASA, поступове підвищення температури поверхні Землі й океанів відбувається не лише завдяки сонячній радіації, але переважно внутрішніми джерелами. Глобальне потепління пов’язують із парниковим ефектом, що призводить до зміни клімату у планетарних масштабах.

Нагадаємо, що в ООН назвали наступну небезпеку для людства — дефіцит води та посуха заподіюють шкоду в таких масштабах, що це може конкурувати з пандемією COVID-19.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі