НТА > НОВИНИ > Новини світу > «Глибоко занепокоєні». ЄС підготував нову порцію «жорсткої» критики на адресу Росії

«Глибоко занепокоєні». ЄС підготував нову порцію «жорсткої» критики на адресу Росії

120

Євросоюз планує посилити критику російської агресії на сході України під час наступного саміту Україна – ЄС у Києві. Євросоюз вимагатиме в РФ забезпечити більшу прозорість і обґрунтовано пояснити розгортання збройних сил і техніки на окупованих територіях.

Про це повідомив EUobserver. У проекті йдеться про зосередження російських сил на кордоні з Україною і на території тимчасово окупованого Криму, яке стривожило європейський континент навесні 2021-го року.

«Ми, як і раніше, глибоко занепокоєні безпрецедентним великомасштабним нарощуванням військової міці недалеко від кордону з Україною, а також в незаконно анексованому Криму та Севастополі», – йдеться в проєкті комюніке від 12-го жовтня за підсумками зустрічі топ-посадовців ЄС Шарля Мішеля та Урсули фон дер Ляєн з президентом України Володимиром Зеленським.

За даними видання, у підготовленому проєкті декларації ЄС використовують різкіші формулювання щодо ролі Росії у війні на сході України, ніж у висновках останнього саміту від 2020-го року.

У ньому підкреслюють відповідальність Росії, як сторони конфлікту. «Ми засуджуємо порушення режиму припинення вогню підтримуваними Росією збройними формуваннями та закликаємо Росію повністю взяти на себе відповідальність у цьому стосунку», – планує заявити ЄС.

Нагадаємо, що на початку вересня посли Європейського Союзу узгодили продовження на 6 місяців санкцій проти 177-ми фізичних та 44-ох юридичних осіб, причетних до порушення територіальної цілісності України.

Окрім того, Європейська рада ухвалила рішення про продовження на пів року санкцій проти Російської  Федерації за дії з підриву територіальної цілісності, суверенітету та незалежності України. Тобто – до 15-го березня 2022-го року.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі