НТА > НОВИНИ > Місця > Голова Запорізької ОДА хоче судитися з Росією через нашестя медуз

Голова Запорізької ОДА хоче судитися з Росією через нашестя медуз

245

Очільник Запорізької області Олександр Старух переконаний: однією з причин провалу курортного сезону в регіоні та нашестя медуз в Азовському морі могло стати будівництво Керченського мосту та дії Росії, яка для поливу вибирає воду з річок. Понад те, рекомендує готувати позов проти РФ.

Як пише УНІАН таку заяву Олександр Старух зробив на нараді у курортному селищі Кирилівка. Зокрема, він нагадав, що цього року відпочивальників буквально атакували медузи, яких було незвично багато.

За словами голови області, нашестя медуз пов’язано зі стрімким підвищенням рівня солоності води в Азовському морі. Як зазначають екологи, декілька років поспіль до Азовського моря не надходить прісна вода з основних водних артерій – зокрема, з річки Дон.

Очільник Запорізької облдержадміністрації впевнений, що річки обміліли через те, що росіяни вибирають прісну воду для поливу, а внаслідок будівництва Керченського мосту порушено природний ландшафт Чорного моря, що й стало приводом для «міграції» медуз до Азову.

Саме через дії Росії, на його думку, медузи атакували узбережжя Азовського моря та розігнали відпочивальників. Старух запропонував порахувати збитки від провального курортного сезону, виставити рахунок Росії та позиватися до країни-агресора.

Хто саме має готувати позови та рахувати збитки, голова області не повідомив.

Нагадаємо, що на початку серпня у популярне курортне селище Кирилівка на Азовському морі після нетривалої перерви знову повернулися медузи, а на курорті Арабатська Стрілка відпочивальники страждали від нашестя медуз-гігантів. Курортники розповідали, що вага однієї особини досягала 2-3 кг.

Пізніше в серпні також надійшли повідомлення, що пляжі поблизу Одеси та в тимчасово окупованому Криму атакували медузи.

У Міністерстві охорони здоров’я розповіли, чим небезпечні медузи та що робити під час опіків. Щупальця медузи містять мікроскопічні зазубрені жала з крихітними цибулинками з отрутою і спіральними трубками з гострими кінцями. Під час контакту медузи зі шкірою в людини може виникнути печіння, поколювання, оніміння та почервоніння.

Якщо медуза вас обпекла, варто відразу вийти з води, видимі жала обережно вищипнути пінцетом, а місце опіку промити морською або солоною водою. Полегшити свербіж можуть антигістамінні препарати.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі