НТА > НОВИНИ > Кримінал > Голові Нацбанку України Шевченку оголосили підозру

Голові Нацбанку України Шевченку оголосили підозру

Дії учасників організованої групи кваліфікували за статтями «Привласнення, розтрата» та «Службове підроблення» Кримінального кодексу України

526

Голові Національного банку України Кирилу Шевченку оголосили підозру. Справа стосується періоду його керівництва Укргазбанком. Йдеться про збитки державі на суму 206 мільйонів гривень.

Про це повідомили в пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Підозру, крім Шевченка, оголосили й іншим посадовцям Укргазбанку.

«Встановлено, що керівництво банку, володіючи інформацією про укладені з великими клієнтами договори банківського обслуговування, використали її для розкрадання грошових коштів. З цією метою службові особи банку забезпечили укладення фіктивних договорів із фізичними та юридичними особами, які, нібито будучи «агентами» банку, залучили до нього великих клієнтів. За такі «агентські послуги» банк щомісячно незаконно виплачував «винагороду» цим особам», – повідомили в САП.

Слідство встановило, що 2014-2020-го років за цією схемою 52 фіктивних агенти отримали гроші державного банку в сумі понад 206 мільйонів гривень. Шевченко очолював Укргазбанк з 2015-го по 2020-ий роки.

Зараз у кримінальному провадженні про підозру повідомили п’ятьом основним фігурантам, серед яких голова НБУ, колишні та чинні високопосадовці банківських установ. Дії учасників організованої групи кваліфікували за статтями «Привласнення, розтрата» та «Службове підроблення» Кримінального кодексу України.

«Разом із тим наголошуємо, що факти, викладені в повідомленні про підозру, не стосуються періоду перебування голови Нацбанку на цій посаді та виконання ним повноважень керівника центрального банку України», – наголосили в САП.

Цього тижня Шевченко, який очолював регулятор з літа 2021-го року, повідомив, що написав заяву на звільнення. Рішення він пояснив станом здоровʼя. Учора президент Зеленський зробив подання до парламенту з проханням розглянути відставку Шевченка.

Нагадаємо, що Національний банк України посилює вимоги до небанківських установ щодо організації торгівлі готівковою валютою. Зокрема, обмінники не зможуть публікувати курс валют на інформаційних табло за межами кас.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі