НТА > НОВИНИ > Спорт > Голи, емоції, танці, меми і прохід в еліту. Огляд Євро-2020 від NTA

Голи, емоції, танці, меми і прохід в еліту. Огляд Євро-2020 від NTA

До завершення чемпіонату Європи залишилося зіграти рівно сім матчів, і Україна й надалі активний учасник цього свята футболу

251

У матчах останнього дня 1/8-ої фіналу Англія здолала Німеччину – 2:0. А підопічні Андрія Шевченка подарували свято українським уболівальникам, обігравши у драматичному поєдинку команду Швеції – 2:1.

Довбик “розірвав” пошуковики

Станом на вчорашню ніч і першу половину середи ім’я і прізвище Артем Довбик вийшло в лідери у списку того, що шукали українці в Google. Хлопець реально прокинувся знаменитим, ще вчора до гри мільйони українців, які тепер захоплюються ним, і уявлення не мали, що такий футболіст існує.

Зараз же уродженець Черкас і нападник «Дніпра-1» Артем Довбик увійшов в історію. Це його перший м’яч за збірну України. Він вийшов на заміну в додатковий час. Для нього це всього третій матч за «синьо-жовтих». До цього у нього в активі була тільки результативна передача.

Гол Артема Довбика, забитий на 121-й хвилині (120:37), за пізніми голам перевершив статистичне досягнення легендарного француза Мішеля Платіні в рамках Євро-1984 у ворота Португалії (118:53). Також гол Довбика став другим найпізнішим забитим голом на чемпіонатах Європи взагалі. Першість продовжує тримати турок Семіх Сентюрк, який забив на 122-ій хвилині у чвертьфіналі Євро-2008 у ворота Хорватії (121:01).

Крім того, нападник Довбик став наймолодшим автором забитого голу в історії збірної України. Форвард «Дніпра-1» відзначився в 24 роки і 9 днів, обійшовши Олександра Зінченка, який пробув наймолодшим голеадором менше двох годин.

Не дивно, що Артем став персонажем деяких мемів, які породив учорашній матч українців.

Але найкращий Зінченко

Півзахисник збірної України Олександр Зінченко забив гол і віддав гольову передачу в матчі проти Швеції. На 27-ій хвилині він відкрив рахунок після асиста Андрія Ярмоленка. А на 121-ій – з його передачі переможний гол забив уже згаданий вище Довбик.

Футболіста «Манчестер Сіті» визнали найкращим гравцем матчу. З цим погодилися й українські вболівальники, які назвали його номером один під час більшості післяматчевих опитувань.

Танці в роздягальні

Після приголомшливої перемоги над збірною Швеції з’явилися відео з роздягальні збірної України. Там була своя унікальна атмосфера. Відразу декілька гравців святкували перемогу запальними танцями.

Ось так рухалися Яремчук і Макаренко.

А так Степаненко та все той же Макаренко.

Ну, і на завершення української теми ще ось такий мем із продовженням. Переважна більшість тих, хто в темі, називають його найсмішнішим в контексті «українсько-шведської дружби».

Англійська радість

В іншому матчі 1/8-ої фіналу Євро-2020 збірна Англії обіграла Німеччину з рахунком 2:0. Команда Гарета Саутгейта перервала невдалу серію в протистоянні з німцями на «Вемблі», відсвяткувавши успіх вперше з 1975-го року. Після тієї невдачі в товариській зустрічі команди ФРН і об’єднаної Німеччини домоглися на головному стадіоні Лондона п’яти перемог (однієї з пенальті) при одній нульовій нічиїй.

Англія стала другою командою в історії турніру, якій вдалося уникнути пропущених голів в чотирьох перших зустрічах чемпіонату. Раніше подібне вдалося лише німцям, які п’ять років тому в 1/8-ій фіналу розгромили словаків (3:0). Італійці на Євро-2020 теж протрималися більше 360-ти хвилин, але пропустили в доданий час матчу з Австрією.

Англійські вболівальники бурхливо відсвяткували успіх своєї улюбленої команди.

Євро-2020

1/8 фіналу

26.06.2021

Уельс – Данія – 0:4. Голи: Дольберг, 27, 48; Мехле, 88; Брейтвейт, 90+4. Вилучення: Вілсон (Уельс), 90 (груба гра з ризиком травми для суперника)

Італія – Австрія – 2:1 (у додатковий час). Голи: К’єза, 95; Пессіна, 105 – Калпйджич, 114

27.06.2021

Нідерланди – Чехія – 0:2. Голи: Голеш, 68; Шик, 80. Вилучення: де Лігт (Нідерланди), 55 («фол останньої надії»)

Бельгія – Португалія – 1:0. Гол: Т.Азар, 42

28.06.2021

Хорватія – Іспанія – 3:5 (у додатковий час). Голи: Педрі, 20 (автогол); Оршич, 85; Пашаліч, 90+2 – Сарабія, 38; Аспілікуета, 57; Ферран Торрес, 77; Мората, 100; Оярсабаль, 103

Франція – Швейцарія – 3:3 (4:5 – серія післяматчевих пенальті). Голи: Бензема, 57, 59; Погба, 75 – Сеферовіч, 15, 81; Гаврановіч, 90. Нереалізоване пенальті: Родрігес (Швейцарія), 55 (воротар)

29.06.2021

Англія – Німеччина – 2:0. Голи: Стерлінг, 75; Кейн, 86

Швеція – УКРАЇНА – 1:2 (в додатковий час). Голи: Фольсберг, 43 – Зінченко, 27; Довбик, 120+1. Вилучення: Даніельсон (Швеція), 98 (груба гра з ризиком травми для суперника)