НТА > НОВИНИ > Суспільство > «Гори показали, хто я». Турист, який заблукав у Карпатах, розповів свою історію порятунку

«Гори показали, хто я». Турист, який заблукав у Карпатах, розповів свою історію порятунку

154

26-річний мешканець Житомира Євгеній Кашпуренко 18-го вересня заблукав у Карпатах під час спуску з гори Піп Іван. Після того, як ситуація для нього здалася вже безнадійною, його виявили прикарпатські рятувальники з Верховини та поста Явірник. За історію свого порятунку він дуже вдячний гірським рятівникам.

«Я навіть не міг повірити у те, що такі люди бувають. Подякував, але цього так мало. Тепер завжди згадую рятувальників, вони – просто круті. В «епоху TikTok» люди рівняються зовсім не на тих. А є прості люди серед нас, які мовчки роблять свою роботу і насправді заслуговують на те, аби стати прикладом для інших», – поділився емоціями Євгеній Кашпуренко Суспільному.

Чоловік є учасником християнської організації у Житомирі, яка опікується дітьми-сиротами.

«У нас є два будинки сімейного типу, де живуть підлітки. Ми їх іноді вивозимо то в гори, то на вилазки на скелі. 18-го вересня ми групою з 14-ти людей зібралися на виїзд у Карпати. Маршрут: гора Дземброня – гора Вухатий Камінь – обсерваторія на горі Піп Іван. Маршрут, в принципі, неважкий, і діти пройшли його досить легко», – розповідає турист.

З його слів, уся група зійшла на Піп Іван без проблем. «Переодягнулися в обсерваторії. Погода погіршилася: туман, вітер, град, сніг трохи падав. Ми всі – втомлені, голодні, вже дуже хотіли додому. Розпочали спускатися дуже швидко, аби зігрітися, швидше дійти», – пригадав чоловік.

Євгеній каже, що коли група рушила з гори, він повернувся в обсерваторію, бо залишив там деякі речі: «Потім – знову до групи. Зустрів останнього, який замикав. Він якраз ішов з дітьми, бо вони вже втомилися і відставали. Попереду йшла інша група».

І раптом він просто не звернув увагу, мабуть, через втому, і не побачив мітку. Побачив скелю, яку можна обійти з обидвох боків, і поки обходив з одного боку, його група трохи вибилася. Відтоді пішов своєю дорогою, збився з маршруту.

Євгеній Кашпуренко пройшов приблизно годину, знову повернувся до маркувального знака, а тоді вирушив іншою дорогою.

«Я почав блукати стежками і витратив дуже багато сил. Коли знайшов зв’язок, зателефонував до групи: частина її вже спустилася, частина ще підходила. Я вже зрозумів, що не можу йти, почалися судоми в ногах, думаю: «Я прийшов». Зупинився у місці, де були якісь скелі, велике пласке каміння», – пригадав він.

Під одним із каменів знайшов щілину, вигріб звідти зайве каміння, накидав трави, постелив каремат, спальник. Ще поки там був інтернет, швидко скинув групі свою геолокацію. Євгеній додав, що пробув під каменем приблизно з 19:00 до 22:00. Тоді до нього прийшли рятувальники.

«Я був у шоці, що рятівники дійшли так швидко, – наголосив чоловік. – Це – просто такі люди, яких рідко десь зустрінеш. Вони підійшли до мене, розпочали знайомитися. Хоч я сором відчував – пізно вночі за мною прийшли якісь люди, через мою помилку хтось має горами лазити. Але вони таку дружню атмосферу створили. Нагодували мене шоколадкою, напоїли чаєм, я швидко переодягнувся. Ми розпочали спускатися, весь наш маршрут був дуже класний. Вони завжди мене відволікали: «Тобі так пощастило, подивися, яка природа. Тобі реально пощастило, такий екстрим». З ними було дуже приємно».

За словами Євгенія Кашпуренка, рятувальники привели його до групи приблизно о 1:05. Опісля туристи поїхали додому.

«Це був перший наш похід у Карпати. Дуже відчувався брак досвіду. Гори показали, хто я. Я просто дуже несерйозно поставився до цього походу, але в якийсь момент зрозумів, що один неправильний крок і тебе вже шукають», – сказав чоловік.

Нагадаємо, що в серпні у Карпатах знайшли сім’ю з Києва, яка заблукала з маленькою дитиною. Вони проходили туристичний маршрут у районі гори Великий Верх Мукачівського району.

Приблизно в ті ж терміни рятувальники Прикарпаття та Закарпаття спільно допомогли у пошуках 15-річного туриста з Києва, який під час спуску з Говерли відстав від групи туристів із 17-ти чоловік, втратив орієнтування та заблукав.

«Стій, озирнись, сміливо закричи» – такими є основні правила для дітей, які заблукали в горах, місті, чи будь-де інакше. Однак це лише невеличка частина того, чого повинні навчити дорослі своїх чад, перш ніж вирушати в далекі прогулянки чи мандрівки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі