НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Гроші на подорожі, а не на лікування. Поради відомого стоматолога, як до старості зберегти здорові зуби

Гроші на подорожі, а не на лікування. Поради відомого стоматолога, як до старості зберегти здорові зуби

Насправді є дві хвороби: карієс і пародонтит. І якщо чистити зуби, то не буде жодної, тому що бактерія, яка викликає карієс, боїться чистоти.

448

«Медичний Оскар-2021». Представляємо переможця у Львівському регіонфальному конкурсі на відзнаку Орден Святого Пантелеймона у номінації «Новатор охорони здоров’я» – відомого стоматолога, професора, керівника міжнародної стоматологічної мережі Ярослава Заблоцького.

«Мрію, щоби українці мали здорові зуби»

«Точно знаю, що я не побачу Україну зі здоровими зубами, але зроблю все, щоб кількість таких людей ставала більшою»

80% літніх українців, яким за 80 років, – практично беззубі, через те, що культури догляду за зубами змалку не було. Тому професор Заблоцький прагне зламати стереотипи.

За його словами, ця культура з’явиться тоді, коли українці зрозуміють, що за зубами доглядати краще, ніж їх лікувати.

«Перша моя місія, яку я виконав кілька років тому, – це привнести в Україну сучасну стоматологію», – каже Ярослав Заблоцький.

Для цього, розповідає лікар, вирішив, не маючи ані копійки, відкрити приватну стоматологічну клініку. На її створення Ярослав Заблоцький у 1996 році отримав товарний кредит від компаній – світових лідерів у галузі і орієнтувався виключно на їхні каталоги

«Зробив так, як було в цих каталогах, а виявилося, що то була мрія США та країн Європи, але я про це не знав. Насправді я відкрив у Львові клініку такого рівня, якої ще не було там».

Безпека пацієнта в стоматології – важлива річ, наголошує лікар і звертає увагу на кабінет стерилізації.

«Предмет особливої нашої гордості – це кабінет стерилізації, який коштує приблизно 100 тисяч євро. 56% людей у світі, які інфікувалися гепатитом С, заразились у стоматолога, – наводить статистику професор Заблоцький. – Бактерії і віруси пішки не ходять. Ви їх не бачите, ми ж не ходимо з мікроскопами. Саме тому підхід до інструментів повинен бути на такому рівні, щоби ви, як пацієнт, нічим не заразились».

Лікувати зуби – це дуже дорого у всіх країнах світу

«Це дуже дорого у всіх, і тому далеко не всі люди можуть собі це дозволити. Уявіть собі – 40 мільйонів українців. Якщо би вони скинулися по одній гривні було би 40 млн гривень. За ці кошти можна б було вилікувати 100 тис хворих. А тепер увага: 40 млн українців мають 1,3 млрд зубів. Яким чином можна на це скинутись? – Ніяк! Якщо мова йде про стоматологію, то страхова медицина не працює. Не можливо вилікувати усіх, тому і шлях у всіх країн, як і в України, повинен бути один – тільки профілактика».

Тому ідея, яку вже почав втілювати професор Заблоцький, – привчити українців доглядати за зубами правильно. Для цього планує відкрити до ста офісів по цілій країні.

«Це такий собі старт-ап. Я поділив людей на хворих і на здорових. У клініках лікуються хворі, а в офіси приходять здорові.

На сьогодні ми відкрили уже три офіси, тобто локації, подібні на клініки, але там зубів не лікують, там за ними доглядають, починаючи від 6 місяців. Якщо привести дитину, в якої мають з’явитися перші зуби і розказати мамі, як доглядати за цими зубами, щоб вони були здоровими, то ця дитина ніколи в житті зубів лікувати не буде, бо у цьому не буде потреби!»

«Батьки зобов’язані чистити дітям зуби до 10-ти років»

«Якщо в Україні майже всі діти мають дірки в зубах, те що називається карієсом, то у Швеції дірок немає взагалі! Там студентів возять в музеї патологоанатомічні, щоб показати, як виглядала дірка в зубі!», – розповідає Ярослав Заблоцький.

За його словами, якщо у цій країні дитину приводять у садочок чи школу і вона має брудні зуби, то вихователь або вчитель викликає соціального офіцера. Два попередження батькам, що вони не доглядають за зубами і дитину забирають із сім’ї.

Чистити зуби – обов’язок не дітей, а батьків, це саме їхня відповідальність, наголошує лікар Заблоцький.

«Перший візит дитини в стоматологічну клініку – в 6 місяців перед появою першого зуба. Можливо, років у 6-7 дитина буде вже сама вчитися чистити зуби і робити це достатньо добре, але якщо далі ми будемо спостерігати за цією дитиною і приводити її на ці регулярні профілактичні візити, то головне – в 16 років ми отримаємо дитину зі звичкою чистити зуби так, як, наприклад, зранку одягати штани чи шнурувати шнурівки. Це означає, що ця дитина ніколи не буде мати проблем зі зубами».

Бактерії, що викликають карієс і пародонтит, бояться чистоти

Нині для багатьох українців якісна і безпечна стоматологія, на жаль, малодоступна, проте молодь здатна змінити цю ситуацію.

За словами керівника міжнародної стоматологічної мережі Ярослава Заблоцького, в Україні понад 60% дорослих людей мають пародонтит – запалення ясен. Це тому, що в Україні не має звички – кожні пів року приходити до стоматолога і чистити зуби.

«Насправді є дві хвороби: карієс і пародонтит. І якщо чистити зуби, то не буде жодної, тому що бактерія, яка викликає карієс, боїться чистоти. Якщо ми будемо просто чистити зуби і рівнятися на Швецію, то ми, як шведи, будемо витрачати гроші на відпустки, на подорожі, а не на лікування зубів», – пояснив професор.

Жанна Ліщенко

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі