НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Грушів у вогні: за чотири місяці – 11 пожеж. Селяни шукають палія

Грушів у вогні: за чотири місяці – 11 пожеж. Селяни шукають палія

Доведені до відчаю та страху люди готові вчинити самосуд

4598

У селі Грушів Дрогобицького району Львівщині, мешканці розшукують палія. Адже інакше, аніж зумисні підпали, не можуть пояснити, 11 пожеж, що трапилися у селі лише за крайні чотири місяці. Вогонь знищив будівлі, серед яких і житлові.

«Ми би зробили самосуд, якби знали хто, нас палить. Ми би зробили самосуд, ми просто не знаємо хто то», – навіть не стримує емоцій мешканка Грушова Галина.

Життя у вогні та страху

Селяни навіть не приховують, що зараз живуть у постійному страху – і за себе, і за своє майно. Ніхто не знає, де може трапитися біда наступного разу.

Свідком пожежі, яка відбулася півтора тижні тому стала і Галина. Горіла сусідська стодола. Жінка розповідає, що на самому світанку почула крик людей і тріск шиферу.

«Я вийшла на дорогу. То була десь шоста година. Люди сказали, що пожежну вже викликали.  Дуже люди стривожені, я наприклад сама з дитиною боюсь спати уночі, тому що не знати, що чекати», – зізнається жінка.

Згоріла хата жінки з трьома дітьми

Також два місяці тому від вогню у хліві зайнявся житловий будинок, де мешкала багатодітна сім’я. У знищеному домі й досі розкидані дитячі речі, які не встиг знищити вогонь.

«Два місяці тому тут проживала одинока мати з трьома дітьми малолітніми. Її звати Мар’яна. Після пожежі вона була вимушена поїхати до своєї мами закордон», – розповідає староста сіл Грушів, Тинів і Зади Василь Джумага.

Місцеві мешканці переконані, що палій живе у їхньому селі, адже зазвичай обирає подвір’я де ніхто не мешкає. Тобто орієнтується, що, де і як.

«Треба його зупинити, бо мені здається, що то вже він входить у транс, йому то подобається. Але не можемо нікого впіймати. З острахом озираємося одне на одного», – зізнається мешканка Грушова Іванна.

Впіймати «на гарячому»

У поліції розповіли, що напрацьовують кілька версій та мають коло підозрюваних. Щоправда, поки не впіймають палія на гарячому – доти не можуть його покарати.

«Якщо вдасться встановити особу зловмисника, то йому загрожуватиме від 3 до 9 років позбавлення волі», – коментує начальник Дрогобицького районного відділку поліції Василь Петрик.

Тим часом у селі планують встановити камери спостереження. Сподіваються, що, може, так їм вдасться з’ясувати, хто вже кілька місяців тримає селян у страху.

«Правда. Наживо», NTA

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
2
Злість
7
Обіймашки
0
Шооо?
5

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"