НТА > НОВИНИ > Львівські новини > Гуцули як є: у Львові відкрили виставку фоторобіт в унікальній техніці, якій 150 років

Гуцули як є: у Львові відкрили виставку фоторобіт в унікальній техніці, якій 150 років

Усі 80 представлених фото створені унікальною технікою цианотопії

448

У Львівському Національному музеї “Тюрма на Лонцького” відкрили фотовиставку “Гуцулія” настоятеля храму Різдва Богородиці у Щирці  отця Андрія Афтанаса. Всі роботи фотографа присвячені темі повсякденного життя на Гуцульщині.

«Я збирав цей матеріал три роки, трошки більше вже навіть. І визріла в свій час ідея показати цей край в альтернативній техніці, якій вже більше ніж 150 років» – говорить о. Андрій Афтанас

Головна ідея автора – перенести на фотографії самобутність та автентичність простого життя на Гуцульщині.

«Ця виставка розкриває цінність нашої самобутності. Саме тієї самобутності, проти якої зараз заповзявся агресор, який намагається знищити не просто нашу людність, а нашу самобутність», додала  завідувачка експозиційно-виставкового відділу музею Вікторія Садова.

За словами фотографа, кожна робота можлива лише в одному екземплярі, а її створення може зайняти цілий день. Усі  80 представлених фото створені унікальною технікою цианотопії. Це оригінальне цифрове зображення, яке обробляють, кадрують та оплівковують. Далі фото переносять на акварельний папір та наносять світлочутливий шар.

«У подальшому робота промивається, тонується і пізніше йде її архівація – це лакування. Лакування відбувається правдивим натуральним воском бджолиним з додаванням олійки», – о. Андрій Афтанас.

Також фотохудожник представив фотоальбом “На рівні хмар”. Книгу видали накладом у 300 примірників:  усі кошти з продажу автор пообіцяв передати на потреби Збройних сил України.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі