НТА > НОВИНИ > Надзвичайні події > Халатність чи наклеп? У Стрию – скандал через лікування хворого на коронавірус

Халатність чи наклеп? У Стрию – скандал через лікування хворого на коронавірус

У Стрийській центральній міській лікарні, що на Львівщині, розгорівся конфлікт між сім’єю пацієнта та медиками

207

На Львівщині родина звинуватила медиків міської лікарні Стрия у недбальстві. Стверджують, що у медзакладі не надали 59-річному чоловікові, хворому на коронавірус, належної допомоги. Через це у нього виникли серйозні ускладнення. У лікарні закиди заперечують. Переконують, що діяли за протоколом.

«Хочете комп’ютерну томографію? Привезіть лікаря»

За словами доньки хворого Лідії Філяс, проблеми почалися на третій день перебування її батька Петра у лікарні. У чоловіка раптово знизилася сатурація, тож вона разом зі сестрою та матір’ю неабияк схвилюватися. Каже, що здивувалися, що татові, який має цукровий діабет та проблеми із серцем, не зробили одразу комп’ютерної томографії та кардіограми.

«У нас немає комп’ютерної томографії. Якщо хочете робити  – привезіть лікаря. Ми сіли в машину і поїхали в село, де живе цей лаборант. Привезли і  тільки тоді зробили КТ», – розповідає донька Петра Філяса, Лідія.

Обстеження показало 75% ураження легень. Тоді родина одразу вирішила відправити батька до львівської лікарні.

«Ми чекали реанімобіль, бо без кисню тата вже не можна було везти. Настільки був важкий стан», – пригадує Лідія Філяс.

 Приїде – не приїде: сварка через «швидку»

 Дозвіл на перевезення хворого до іншого шпиталю директор Стрийської лікарні надав. Утім виникли непорозуміння щодо того, хто і як доставить пацієнта до Львова. Родина стверджує, що не могла отримати відповіді: коли зможе приїхати карета швидкої допомоги. Тож паралельно намагалися знайти приватний реанімобіль. Тоді й стався конфлікт із лікарем-реаніматологом Олегом Горностаєвим.

«Сестра почала кричати: «Чому ви нічого не робите?», «Скажіть, коли прибуде карета швидкої, щоб я підтвердила приватну машину. Чи чекати вашу?» Нерви були на межі, розмова була на підвищених тонах. Лікар забіг у кабінет і почав кричати на сестру», – описує конфлікт Лідія Філяс.

 У самого Олега Горностаєва – інша версія всього, що відбулося у стінах шпиталю. Каже: був в ординаторській, куди стороннім вхід заборонений, аж раптом у приміщення влетіли родичі хворого.

«Вони увірвалися, почали питати, коли буде карета швидкої. Ми відповіли, що вже викликали допомогу та чекаємо відповіді. Одна із сестер почала підвищувати голос. Я відповів, що таким тоном не буду розмовляти. Знімала все на відео, зі словами «дивіться, тут сидять сволочі-лікарі, які не лікують мого тата». Я хотів закрити долонею телефон, а він впав», – розповідає лікар-реаніматолог Олег Горностаєв.

Запевняє: сім’я хотіла аби приїхали одночасно дві карети швидких: приватна та державна.

Лікували за протоколом

Директор Стрийської центральної міської лікарні Осип Бегей також заперечує звинувачення у халатному ставленні свого працівника до пацієнта.

За словами лікаря, всі необхідні для діагностування та лікування обстеження чоловіку провели, діяли за протоколом. Також стверджує, що стан Петра Філяса не був настільки важким, аби переводити до львівської лікарні. Та, коли таке побажання висловили родичі хворого, не заперечували проти переводу. При зниженні рівня сатурації, пану Петру надали кисневу підтримку, щоб він зміг легше добратися до Львова, де зараз перебуває у Львівському центрі легеневого здоров’я.

«КТ, яку вимагали родичі, жодної нової інформації нам не дала. І на рентгені було видно, що у чоловіка двостороння. Комп’ютерна томографія для діагностики чи лікування абсолютно нічого не дала», – каже директор Стрийської міської лікарні Осип Бегей.

 У лікарні встановлять камери відеоспостереження

Скандал набув широкого розголосу у соцмережах. Врешті про нього дізнався і міський голова Стрия Олег Канівець, який призначив комісію при лікарні для проведення розслідування. У результаті, головного лікаря позбавили преміювання за місяць.

«Комісія дійшла висновку, що по-своєму неправими були обидві сторони. Саме тому й таке покарання. За упущення в роботі», – пояснив Олег Канівець.

Також справою зараз займаються правоохоронці. Триває перевірка фактів та вирішується питання про відкриття провадження.

Водночас у самій лікарні після гучного скандалу вирішили встановити камери відеонагляду у всіх місцях, де може відбуватися спілкування між медиками та родичами пацієнтів. Таким чином хочуть отримувати чітку доказову базу у разі конфліктів: хто ж винен і хто має відповідати.

Детальніше про конфлікт – дивіться сьогодні, 28 травня, о 19:00 у програмі «Підсумки. Наживо» на телеканалі NTA.

 

 

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі