НТА > НОВИНИ > Погода > Харківський бабак Тимко дав прогноз на весну-2022

Харківський бабак Тимко дав прогноз на весну-2022

Весна в Україну прийде за розкладом

1048

Цього року весна в Україну прийде за розкладом, проте погода буде нестабільною.

Такий прогноз сьогодні, 2 лютого, на біостанції в Гайдарах Харківської області дав бабак Тимко III, повідомляє “Суспільне”.

За прогнозами Тимка, цієї весни українців чекають температурні коливання, погода буде нестабільною.

“Незважаючи на те, що Тимко не побачив свою тінь, весна буде досить нестабільною. Каже, що нас очікують температурні коливання”, – розказала наукова співробітниця кафедри біології Харківського національного університету ім. Каразіна Надія Токарська.

При цьому, обіцяють, що весна-2022 буде прохолодною.

“Весна прийде за розкладом, але буде досить прохолодною”, – додала вона.

День бабака

Щороку День бабака відзначається 2 лютого. Як відомо, люди спостерігають за твариною та її поведінкою, аби зрозуміти, чи скоро настане весна.

Вперше відзначати цей день почали в 1886 році в США Тоді бабак, що живе в горах Пенсільванії, став першим офіційним “метеорологом”.

До слова, прогнозами бабаків колристуються й українці. Зараз у нас живуть два такі “метеорологи”: харківський Тимко і львівський Мишко.

Львівські бабки прокинулись раніше

Цікаво, що вперше за 13 років гризуни зі Львова прокинулись раніше – 1 січня 2022 року. Директор Львівського міського дитячого еколого-натуралістичного центру Ігор Антахович каже, де така поведінка тварин пов’язана з аномально теплим січнем, а також свідчить про короткий зимовий період.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"