НТА > НОВИНИ > Суспільство > Херсонщина перебуває під загрозою затоплення через дії окупантів

Херсонщина перебуває під загрозою затоплення через дії окупантів

Росіяни не докладають жодних зусиль для підтримки захоплених об’єктів у безпечному стані, що може призвести до екологічної катастрофи

275

Російські окупанти не дають провести ремонт на Каховській гідроелектростанції. Під загрозою затоплення опинилися Херсон і низка сіл біля Нової Каховки.

Про це під час брифінгу повідомив заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України Олексій Громов.

За його словами, атака та захоплення Росією об’єктів ядерної інфраструктури, а саме Чорнобильської та Запорізької атомних електростанцій, а також Каховської гідроелектростанції, є прямим порушенням 56-ої статті додаткового протоколу до Женевських конвенцій 1949-го року «Захист установок і споруд, що містять небезпечні сили».

Крім того, з порушенням протоколу після захоплення цих об’єктів на них або в безпосередній близькості до них розгорнули ворожі пункти управління окружного й адміністративного рівнів.

Наразі на Каховській ГЕС розгорнули один із пунктів управління Південного військового округу збройних сил Росії, а також 49-ої армії окупантів.

При цьому, як наголосив Громов, окупанти не докладають жодних зусиль для підтримки захоплених об’єктів у безпечному стані, що може призвести до екологічної катастрофи.

«Зараз на захопленій окупантами Каховській гідроелектростанції скидаються великі обсяги води, оскільки не працює два гідроагрегати, які окупанти не дають змоги відремонтувати. Це вже призвело до часткового затоплення Нової Каховки – набережної та міського парку, під загрозою перебувають навколишні села й окупований Херсон», – розповів він.

Нагадаємо, що перегрупування російських військ на Херсонщині та в окупованих районах Запорізької області, а також будівництво додаткової лінії оборони свідчать про намір Росії закріпитися на цих територіях.

Міністерство закордонних справ України відреагувало на указ Володимира Путіна про спрощене отримання громадянства Російської Федерації для мешканців Запорізької та Херсонської областей.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі