НТА > НОВИНИ > Новини світу > Хлопчик, який народився на 21-му тижні вагітності, вижив і потрапив у Книгу рекордів Гіннеса

Хлопчик, який народився на 21-му тижні вагітності, вижив і потрапив у Книгу рекордів Гіннеса

210

Хлопчик, який при народженні важив лише 425 грам, був внесений у Книгу рекордів Гіннеса як найбільш недоношена дитина у світі, яка вижила.

Як пише UAB, Кертіс Мінс з Алабами народився 5 липня 2020 року, коли в його мами Мішель Батлер почалися пологи лише на 21 тижні вагітності.

Жінка народила близнюків, проте дівчинка К’Ася, померла через день після народження, а хлопчик Кертіс вижив. Він перебував 275 днів у Регіональному відділенні інтенсивної терапії новонароджених (RNICU) Університету Алабами в Центрі жінок і немовлят Бірмінгема.

Брайан Сімс, доктор медичних наук, доктор філософії, професор педіатрії у відділенні неонатології UAB, приймав роди у жінки.

«Зазвичай діти, народжені такими маленькими, практично не мають шансів на виживання», – сказав Сімс.

Професор розповів, що команда лікарів взялася за крихітних малюків, хоча вони мали менше ніж 1 відсоток шансів на виживання. Дівчинка була занадто слабкою і померла, а хлопчик добре відреагував на лікування: респіраторні терапевти підключили його до апаратів штучної вентиляції легень та кисню.

Наступний тиждень лікарі призначили мультидисциплінарну програму, яка включає клінічні рекомендації щодо підтримки дихання, терморегуляції, харчування та контролю рідини, профілактики інфекцій та неврологічного статусу.

Протягом наступних дев’яти місяців Кертіс отримував цілодобову допомогу. Логопеди працювали, щоб допомогти йому почати користуватися ротом і навчитися їсти. Респіраторні терапевти підтримували його дихання різними зусиллями при відключенні від дихального апарату. Медсестри забезпечували щоденний догляд.

Після 275 днів перебування в клініці університету Кертіс був виписаний 6 квітня 2021 року. Дитина з шансом на виживання менше 1 відсотка була достатньо здоровою, щоб повернутися додому до своєї сім’ї.

Його мати пригадує, як вона молилася, щоб хоч одна з її новонароджених-близнюків пережила передчасні пологи.

“Мої молитви отримали відповідь”, – сказала Батлер.

Команда лікарів зібралася, щоб попрощатися з Кертісом і дати поради матері Мішель Батлер.

Професор Треверс переконався, що Кертіс може є наймолодшою недоношеною ​​дитиною, яка передчасно народилася і вижила, до того ж не тільки в країні, а й у світі. З дозволу батьків вінзвернувся до фахівців Книги рекордів Гіннеса і його припущення були правильними.

Світовий рекордсмен

Через шість місяців після виписки Кертіса команда лікарів і батьки зібралися біля госпіталю для вручення сертифікату, який гласив:

Книга рекордів Гіннеса. Найнедоношенішою дитиною, яка вижила, є Кертіс Зі-Кейт Мінс (США), який народився від Мішель Батлер 5 липня 2020 року в Університеті Алабами в лікарні Бірмінгема в штаті Алабама, США, на терміні вагітності 21 тиждень 1 день або 148 днів, що робить його недоношеним на 132 дні.

Оцініть новину
Клас!
1
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі