НТА > НОВИНИ > Новини науки > Хочете рік «пожити як на Марсі»? – подавайте заявку у NASA

Хочете рік «пожити як на Марсі»? – подавайте заявку у NASA

322

Хочете провести рік, вдаючи, що ви ізольовані на Марсі? NASA має для вас роботу. Для підготовки астронавтів на Марс, агентство NASA розпочало приймати заявки на проживання чотирьох людей протягом року в Марсових дюнах Альфа.

Це середовище проживання на Марсі площею близько 160 кв м, створене 3D-принтером в Космічному центрі Джонсона в Х’юстоні, пише AP.

Оплачувані волонтери працюватимуть за імітаційною місією з вивчення Марса разом з виходами у космос, обмеженим зв’язком із домом, обмеженням у харчуванні, ресурсах, у збоях обладнання.

NASA планує три таких експерименти, перший з яких почнеться восени наступного року. Їжа буде аналогічною до тієї, що вживається в космосі. На даний момент вікон на «космічній базі» не планується. Деякі рослини будуть вирощуватися, але не картопля, як у фільмі «Марсіанин», де астронавт вижив завдяки вирощуванню овочів.

«Ми хочемо зрозуміти, як у них працюють люди. Ми дивимось на реальні ситуації на Марсі», – розповіла провідна вчена Грейс Дуглас.

Процес подання заявок відкрився у п’ятницю. Вимоги суворі, включаючи ступінь магістра в галузі науки, техніки або математики або досвід пілота. Кандидати мають бути у віці від 30 до 55 років, мати хороше фізичне здоров’я, не мати проблем з харчуванням та не мати проблем з опорно-руховою системою.

«Це показує, що NASA шукає людей, близьких до космонавтів. Зусилля Росії щодо удаваної місії на Марс під назвою Марс 500 не закінчилися добре тому, що люди були надто схожі на звичайних людей», – переконаний колишній канадський астронавт Кріс Хедфілд.

Сам Хедфілд у 2013 році провів п’ять місяців на орбіті на Міжнародній космічній станції, де Девід Боуї зіграв на гітарі та заспівав знаменитий кавер-ролик «Космічна дивовижа».

А через рік віддалення від нормального життя настане «неймовірна свобода».

Ставлення до ситуації є ключовим. Хедфілд каже, що учасники повинні бути схожими на персонажа Деймона Уотні: «Супер компетентні, винахідливі та, не покладаючись на інших людей, почувати себе комфортно».

Головне фото: Vector

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі