НТА > НОВИНИ > Суспільство > Храм святого Миколая, в якому згорів органний зал у вересні, передадуть римо-католикам

Храм святого Миколая, в якому згорів органний зал у вересні, передадуть римо-католикам

У київському храмі, який постраждав від пожежі, тривають відновлювальні та реставраційні роботи

152

Київський костел святого Миколая, який зараз ремонтують після пожежі у вересні, перейде в користування парафії святого Миколая 1-го червня 2022-го року.

Про це у фейсбуці повідомила парафія костелу.

«Міністерство культури й інформаційної політики України сприятиме передачі у встановленому законодавством порядку в постійне користування релігійної громади приміщення костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 1-го червня 2022-го року», – сказано в повідомленні.

У парафії також зазначили, що Мінкульт сприятиме пошуку інших репетиційних залів і приміщень для концертів Національного будинку органної та камерної музики та переміщенню Національного будинку органної та камерної музики.

Нагадаємо, що пожежа у столичному костелі Святого Миколая сталася 3-го вересня під час репетиції. Вогонь спалахнув між першим та другим поверхом будівлі.

Пожежу вдалося ліквідувати. До гасіння полум’я залучили 16 одиниць основної та спеціальної техніки та 80 людей особового складу Державної служби з надзвичайних ситуацій. Під час пожежі у костелі згорів орган – єдиний чинний такий інструмент в Європі.

Тоді міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко пообіцяв, що костел Святого Миколая в Києві, який перебуває на балансі держави, повністю відновлять після пожежі. У МВС заявили, що причиною загоряння могло стати коротке замикання в органі.

Костел Святого Миколая у Києві – одна з двох римо-католицьких церков у місті, побудованих до 1917-го року. Він розташований у центрі столиці на Великій Васильківській вулиці. Храм побудовано 1899-1909-го року в неоготичному стилі за проєктом київського архітектора Владислава Городецького.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Коментарі