НТА > НОВИНИ > Медицина та здоров'я > Хто і чому живе найдовше в світі. Генетик назвав секрет довголіття

Хто і чому живе найдовше в світі. Генетик назвав секрет довголіття

Чимало людей у світі живуть більше ста років, а пов’язано це з концентрація кисню в повітрі

870

Людство століттями шукає джерело молодості, проте досі цього зробити не вдалося. Утім деякі країни чи окремі регіони все ж фіксують високу частку довгожителів. Чимало людей у світі живуть навіть більше ста років. А пов’язано це з концентрація кисню в повітрі.

Про це в інтерв’ю для NTA розповів генетик, доктор медичних наук, професор Інституту фізіології імені Олександра Богомольця НАН України Віктор Досенко.

Причиною довголіття, на думку генетика, є концентрація кисню в повітрі. Наприкла, найбільше довгожителів можна спостерігати у гірських районах.

“Найбільш доказовим фактором у цьому питанні є концентрація кисню в повітрі. Наприклад, там, де умови гірські, люди мають знижений парціальний тиск кисню в крові. Тобто людина постійно перебуває у стані компенсації нестачі кисню, а цей стан дуже корисний у плані оптимізації темпів старіння. І це застосовують в антиейджинг терапії”, – розповідає Віктор Досенко.

За його словами, зараз науковці працюють над лікуванням хвороби Альцгеймера. Як з’ясувалося, ефективним у лікуванні захворювання, яке призводить до деменції, є інтервальне гіпоксичне тренування. Тобто хворій людині штучно дають знижену концетрацію кисню на певний час.

“Це робить спеціальний апарат, який подає трішки менше кисню, тоді нормально, тоді знов ще менше. Це називається інтервальне гіпоксичне тренування. І воно, до речі, родом з України. Такий напрямок започаткував Микола Сиротинін у Києві й створив цілу гіпоксичну школу. Одним з таких практичних виходів цієї школи є створення перших у світі препаратів, які подають різну концентрацію кисню для людини. І ці методи виявилися дуже ефективними у покращенні когнітивних властивостей у людей похилого віку, зокрема із хворобою Альцгеймера”, – додав генетик.

За його словами, міжнародні дані у цьому питанні також збігаються до спільної думки: “чим менше поступає протягом життя кисню до певної тварини чи людини, ти довше вона буде жити”.

Більше деталей читайте у матеріалі: Старіння, геном українця та як уникнути спадкових хвороб. Правда від генетика

Оцініть новину
Клас!
2
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі