НТА > НОВИНИ > Суспільство > Хто очолить Національний банк України. Зеленський вніс кандидатуру

Хто очолить Національний банк України. Зеленський вніс кандидатуру

Найтриваліший період професійної діяльності Андрія Пишнього пов’язаний з Ощадбанком

603

Президент Володимир Зеленський пропонує Верховній раді України розглянути кандидатуру колишнього голови Ощадбанку Андрія Пишного на посаду очільника Національного банку України.

Відповідну постанову оприлюднили на сайті парламенту. Зараз документ надіслали на розгляд профільного комітету.

Речниця «Слуги народу» Юлія Палійчук розповіла, що Пишний узяв участь у засіданні їхньої фракції, під час якого представив своє бачення роботи на посаді голови НБУ.

За її словами, на фракції Пишний розповів про забезпечення курсової та фінансової стабільності, співпраці з міжнародними фінансовими інституціями, а також про створення необхідних умов для відновлення економіки.

У середу, 5-го жовтня, президент Володимир Зеленський вніс до парламенту подання про звільнення з посади голови НБУ Кирила Шевченка, а сьогодні вже Верховна рада проголосувала за його звільнення. Перед цим йому оголосили підозру. Справа стосується періоду його керівництва Укргазбанком.

Андрій Пишний – це 47-річний банкір родом із Тернопільської області (село Доброводи, Збаразький район). Найтриваліший період його професійної діяльності пов’язаний з Ощадбанком.

З 2007-го по 2009-ий рік Андрій Пишний працював на посаді заступника секретаря РНБО. 2010-го розпочав роботу в партійному проекті Арсенія Яценюка «Фронт змін». 2012-го став народним депутатом від партії «Батьківщина». 2013-го після злиття партій «Фронт змін» і «Батьківщина» Пишний став одним із заступників голови «Батьківщини».

Після повномасштабного вторгнення Росії 24-го лютого Андрій Пишний увійшов до міжнародної групи «Єрмака-Макфола» з розроблення санкцій щодо Росії.

Він є засновником громадської організації «Відчуй», яка допомагає людям із порушенням слуху. Сам частково втратив слух у 34 роки.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
0

Читайте нас у Telegram. Підписуйтесь на наш канал "Пряма мова Львова"

Коментарі