НТА > НОВИНИ > Суспільство > Хто в Україні терорист. Уряд ухвалив нові визначення цього поняття

Хто в Україні терорист. Уряд ухвалив нові визначення цього поняття

227

У четвер, 26-го серпня, Кабінет Міністрів схвалив проєкт змін до деяких законів щодо визнання організації терористичною. Документ надішлють до Верховної Ради України.

Відповідне рішення ухвалили на засіданні уряду. У пояснювальній записці до проєкту зазначено, що українське законодавство не встановило, за яких умов організацію можна визнати терористичною, не передбачено узагальнення та оприлюднення даних щодо організацій, визнаних терористичними, зокрема, через формування та ведення єдиного переліку таких організацій, не визначено орган, відповідальний за ведення такого переліку.

Тому в уряді запропонували внести зміни до абзацу 21-го статті 1 закону «Про боротьбу з тероризмом», визначивши, що організація визнається терористичною, якщо хоча би одна особа, яка є членом чи має інший зв’язок з цією організацією, здійснює терористичну діяльність, якщо ця діяльність охоплюється умислом хоча б одного з організаторів чи керівників (керівних органів), або кінцевого бенефіціарного власника.

Крім того, проєкт передбачає запровадження переліку організацій, визнаних терористичними. Формування та ведення цього переліку хочуть покласти на Службу безпеки України.

Також запропоновано встановити, що діяльність організації, визнаної терористичною на території України, забороняється. Внесення організації до переліку терористичних організацій є підставою для конфіскації майна, активів такої організації уповноваженими органами

Нагадаємо, що тиждень тому Служба безпеки України провела антитерористичні навчання в Умані перед приїздом хасидів-паломників. Під час тренувань «терористи» нібито «замінували» 9-поверховий готель на території історико-культурного центру імені Раббі Нахмана.

Окрім того, наприкінці травня секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що не признаний цивілізованим світом президент Білорусі займається державним тероризмом.

Оцініть новину
Клас!
0
Я це люблю
0
Ха-ха
0
Сумно
0
Злість
0
Обіймашки
0
Шооо?
1

Коментарі